Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi szükséges ahhoz, hogy...

Mi szükséges ahhoz, hogy hitelt tudjak adni másoknak?

Figyelt kérdés

Van egy bizonyos mértékű tőkém,amit szeretnék úgy megforgatni,hogy hitelt adok másoknak,maximum 50.000 Ft-os összegig,tehát több embernek kisebb hitelt,amit egyösszegben kell visszafizetniük,adott határidőn belül.

Tehát pl. 50.000 Ft-ot adok valakinek és 1 vagy 2 hónap múlva 60.000 Ft-ot adna vissza,ez szerintem még nem uzsorakamat,nekem is kell ,hogy legyen rajta haszon,nekik pedig segitség.


Tehát mint magánszemély,egyszerű szerződés formájában,amit ügyvéddel iratok,adhatok hitelt másoknak,vagy pedig bt-t,céget kellene hozzá alapítanom?


Ez akkor jutott eszembe amikor egy ismerősöm kölcsön kért tőlem és mondta,hogy az 50.000 Ft-ért cserébe 1 hónap múlva 60.000 Ft-ot ad vissza,ha adok neki kölcsön.


Köszönöm a válaszokat!


(Nem akarok mini Provident lenni:) )


2010. jan. 29. 15:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Részvénytársaságot kell alapítanod, a Bt nem jó. Magánszemélyként törvényesen nem folytathatsz rendszeres pénzügyi-banki tevékenységet. Ismerősnek adhatsz egyszer-egyszer kölcsön, de amit kérsz, az uzsorakamat. (Az egy hónapra adott kamatot szorozd be 12-vel, és meglátod.)
2010. jan. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyszer hitelt nem lehet úgy adni hogy egyösszegben fizessék vissza. Másodszor pénzintézeti működési engedély jogosultság kell hozzá aminek feltételei vannak.
2010. jan. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az évi 240%-os kamat!
2010. jan. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,akkor ha adnék,az uzsora lenne,ami pedig nem jó.
2010. jan. 29. 16:20
 5/8 anonim ***** válasza:

először is lépjél be a Kistérségi Uzsorások Kamarájába (IMF által támogatott), tanulj meg néhány küzdősportot stb.

NA most KOMOLYAN, mivel mint magánszemély adsz kölcsönt(kamatot, felárat nem kérhetsz), a kölcsönszerződésbe kalkuláld bele a kamatot, tehát 50.000 helyett egyből a 60.000 írd rá,hogy ennyit adtál kölcsön, így nem sértesz törvényt

Lehetőleg ügyvéddel ellenjegyeztesd a szerződést, hogy nem fizetés esetén végre tudjad hajtatni bírói úton.

Légy óvatos, azért kell az ügyvéd, hogy egy rosszakaród ne tehessen keresztbe!

2010. febr. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

16:57-es.

Köszönöm az érdekes választ,van benne igazság,igy tényleg megoldható a dolog.

Köszöntem!!!

2010. febr. 1. 18:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! nem tudom aktuális-e még a dolog? de ha igen akkor nekem adhatnál kölcsönt! a fent leírtak szerint!
2010. márc. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha aktuális még nekem szükségem volna 50-100ftra kamattal vissza fizetem a megbeszéltek alapján szerződés szerint.sürgős volna ha tud segíteni írjon titike25@gmail.com
2011. jan. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!