Most mit csináljak? Mit csinálhat velem így az APEH? Levonhatnak a GYESből?

Figyelt kérdés

Diákhitelem van, amit nem tudtam fizetni, mert nem volt munkahelyem. Anno muszáj volt felvennem, mert semmilyen szülői hátterem nincs, továbbtanulni meg szerettem volna. De így sem találtam semmilyen munkát, a diákhitelt pedig fizetni kellett volna. Sajnos átkerült az APEHhez, majd kaptam egy levelet a DH-től, hogy fizetési könnyítést adnak, ha bevállalom. Ez azt jelenti, hogy 5 év alatt kell visszafizetnem a tartozásomat, havi 40ezer Ft-tal. Eddig még valahogy meg is oldottuk, de szeptemberben megszületett a kisfiam, akivel GYESen vagyok itthon, mert pont a fogantatása előtt rúgtak ki, így GYEDet sem kaphattam. A párom minimálbért kap, én a GYES+családi (ami havi 37000). Most pedig kijött az évvégi villanyszámla, és a havi gázszámla, ami a kettő együtt több, mint 100.000Ft, azt sem tudom, hogy miből fizetem ki.

Így nem tudom befizetni a diákhitel törlesztőmet sem, mert fizikai képtelenség. Felhívtam őket, azt mondták, hogy sajnálják, de akkor visszaadják az APEHnak végrehajtásra, és egyösszegben ki kell fizetnem. De könyörgöm, miből?


Nagyon elkeseredtem. :(


2010. jan. 28. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:

a diákhitel az egyik leggázabb cucc, remélem a sulit azért befejezted, mert ha nem, akkor kárba veszett az egész hitel.


túl sok mindent nem lehet így tenni, ha apeh-hez kerül akkor mennek majd a végrehajtók.

2010. jan. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj az APEHkal egyezségre jutni. Kérheted, hogy engedjék el a tartozásodat, mivel anyagilag ellehetetlenülsz és a babát sem tudnátok eltartani. Vagy ha nem engedik el, legalább függesszék fel a GYES idejére (addig nem megy rá kamat)
2010. jan. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Már próbáltam az APEH-al egyezségre jutni, többször írtam nekik, rám se bagóztak. Írok nekik megint.

Az oké, hogy jönnek a végrehajtók, de mit foglalnak le? A ruháimat vagy a kisfiamat? Merthogy másom nincs, minden a párom nevén van, ahol lakunk, oda csak tartózkodási helyre vagyunk bejelentve, az állandó lakcímem pedig az apámnál van, akivel évek óta nem beszéltem, és nem is láttam.


A sulit befejeztem, csak mire végeztem, kitörölhetem a s...em a diplomával, mert abban a szakmában nem tudok elhelyezkedni (tanító), pedig nagyon szerettem volna. Suli után melókeresés ezerrel, de nem találtam, hónapokig, úgyhogy nem tudtam fizetni a havi részleteket. Mikor meg már volt egy kis pénzem, akkor már átadták az APEHnak, utána adták a fizetés könnyítést.

Akkor lett volna állás, mikor már 8 hónapos terhes voltam. Előtte dolgoztam kiskönyvvel pultosként, meg egy gyárban munkaerőkölcsönzöttként, de decemberben szűnt meg a munkaviszonyom, és januárban lettem terhes. Veszélyeztetett voltam, úgyhogy nem is vállalhattam semmilyen munkát még az elején sem. :(

Eddig úgy ahogy kinyögtük a havi 40et, de most olyan rezsiszámláink vannak, hogy képtelenség még azt is kifizetnem, és sajnos nem tudom, hogy mikor tudnám folytatni a fizetést. Lehet, hogy 3-4 hónap múlva megoldódna a problémám (már nem kellene ennyire fűteni) és tudnám folytatni, de addigra már késő.

Próbálok még nekik írni, hátha pár hónap haladékot adnának, amíg kitalálunk valamit, vagy egy kicsit spórolhatnék, bár már nem tudom, hogy min tudnék még.


Azért köszönöm a válaszokat, írok még a diákhiteleseknek, aztán ha velük nem jutok egyezségre, akkor az APEHnek.

2010. jan. 29. 13:39
 4/5 anonim válasza:
hello, én is szívok a diákhitelemmel, bár mondjuk nekem még ezen kívül rengeteg hitelem van.... elősször nekem havi 1800 ft-ot kellett törlesztenem utána megjött egy levél h el vagyok maradva 20ezerrel, de a törlesztőimet megkapták, csak időközben megemelték bejelentés nélkül...jó fejek...hopp megemeltem én is a havi törlesztőmet...meg persze befizettem a 20ezret. Időközben a rengeteg hitel miatt kijöttem külföldre (hozzátenném így is el vagyok maradva) szépen küldözgettem a 2500 forintokat, miközbe megint megemelték a törlesztőt...ezt már csak úgy vettem észre h zárolták a számlám magyarba. Esélyem sincsen hazamenni intézkedni..van a számlámom 100ezer forint, és még fel kell tornásznom 395ezerrel, de fingom sincs hogy...azt hallottam h az apehnak csak a fizetésből van joga levonni a dolgokat, így teszek majd nekik minden hónapba a számlámra 30at aztán majd lemegy vagy nemtom... azt hogy eltöröljék felejtsd el... nekem meghalt az édesanyám és annyi hitelt örököltem h a büdös életbe nem tudom kifizetni...és senki nem méltányolja, sőt amikor otthon dolgoztam 80ezerért még támogatást se adott az állambácsi...pedig aztán: lakáshitel: 3,5 millió, személyi kölcsön: még kb fél millió, két hitelkártya, plussz diákhitel..a vicc az egészbe h az egyik hitel kártyát tévedésből nem írták a nevemre..pedig 2x voltam bent vele a bankba. Immáron két éve nem fizetek arra semmit se, a postás bácsi meg visszaviszi a levelet azzal a címmel h édesanyám meghalt...szívok én is rendesen, és már ezt csinálom 22éves korom óta
2010. jún. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

hihetetlen, hogy még mindig ennyien nem tudják, hogy a hitelt csak az örökség értékéig lehet megörökölni.


ha örökölsz 500.000 Ft-ot és 2milla hitelt, akkor bukod az 500.000 Ft-ot és pápá 1.5milla hitel.

2010. jún. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!