Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha 17-ig kell a befizetést...

Ha 17-ig kell a befizetést átutalnom akkor az azt jelenti hogy 16 éjfélig vagy 17 éjfélig?

Figyelt kérdés

2014. nov. 16. 08:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyiket sem. Ha 17-ig kell utalj, akkor 17-én kell kell utalni az adott bank megbízásbefogadási határidejének megfelelően.
2014. nov. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha 17-én éjfélkor utalsz, akkor azt legkorábban 18-án fogják befogadni, akkor fog teljesülni, tehát 1 napot késtél.

Ha 16-án utalsz, akkor 17-én, tehát akkor még időben vagy, csak nincs értelme emiatt pont éjfélkor megcsinálni.

Arra is érdemes figyelni, hogy hétvégén és ünnepnapon ne fogadnak be megbízást, tehát ha 16-án éjfélkor utalsz, és utána jön egy hétvége, akkor az csak 19-én fog végbemenni. Bár ez esetben úgy tudom, hogy a fizetési határidő is kitolódik a hétvége miatt.

2014. nov. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

az a helyzet hogy 17 ig kell egy számlát befizessek , utalással .

nem lehet viber utalás tehát csak hétköznap tudom indítani az utalást , vagyis hétfőn viszon hétfő az már 17 . ha reggel utalok még délig oda kell érjen. csak nem tudom hogy a 17 -ig az azt jelenti hogy 17 -én már nem vagy azt hogy 17 még beleesik

2014. nov. 16. 10:15
 4/6 anonim ***** válasza:
Utald el most, holnap reggel teljesül, még a délelőtt megkapják.
2014. nov. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nem adták meg, hogy 17-én meddig kell megérkeznie a pénznek, akkor 17-én 23:59:59-ig kell megérkeznie. Ha nem ugyanannál a banknál vezeted a számládat, mint a szolgáltató, akkor a számlavezető bankod bankközi átutalás befogadási határidejéig (általában 16 óra) kell átutalási megbízást adnod. Ha ugyanannál a banknál van számlád, mint ahova utalsz, akkor banktól függően (pl. CIB Banknál) akár 23:59-kor is tudsz utalni azonnal.
2014. nov. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Nofretetete007 válasza:
Szia,szoval,ha az van odairva,hogy 17-ig kell megerkeznie a penznek,akkor az azt jelenti,hogy a bank nyitva tartasaig kell megerkeznie. Ha bankon belul utalsz,akkor aznap ott van,de csak akkor ha a bankos nyitva tartasa alatt. Ha bankon kivulre utalsz,belfoldre akkor azzal kell szamolni,hogy 4 ora kell ahhoz mar, hogy egyik bankbol a masikba menjen at a penz. De ez is banki nyitvatartas alatt. Udv: N.
2014. nov. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!