Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Külföldi szállodában lehet...

Külföldi szállodában lehet nem dombornyomott kártyával fizetni?

Figyelt kérdés
A bankban rábeszélt a z ügyintéző a dombornyomott kártyára, én nem akartam de meggyőzött, hogy internetes vásárlások miatt kell. Azóta kiguglizam, hogy ez nem igaz, ami szóba jöhet mint probléma az a szállodák és az autóbérlés. Van erről valakinek tapasztalata? Mert ha külföldi szállodák elfogadnak nem dombornyomottat is akkor felesleges, megpróbálom kicseréltetni a kártyát.

2014. okt. 19. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:
autóbérlésnél kizárólag a dombornyomottat fogadnak el, ez biztos. szállodákban meg általában Visa, Mastercardot, ami szintén dombornyomott. a legtöbb szállodában hiába probálkozol sima Maestro kártyával, semmire sem jó.
2014. okt. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Visa és Mastercard is van, ami nem dombornyomott...
2014. okt. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van nem dombornyomott Visa és Mastercard is.


Az autóbérlésnél, szállásfoglalásnál kell dombornyomott. Azért mert a dombornyomottak kártyákkal van egy ún. előfoglalás lehetőség. Kb. kauciót jelent.

Valószínű ha a szállodában nem előre foglalsz, hanem a helyszínen fizetsz akkor már az elektronikus is jó. És feltételezem az autóbérlésnél is, amikor a végén fizetsz és nem csak a kauciót kérik el.


Szállodában fizettem már elektronikussal a helyszínen. Nem a szállás árát, hanem egyéb szolgáltatást.


Internetes vásárlásnál viszont az elektronikus Visa illetve Mastercard mindenhol jó.



A banknak érdekel eladni a drágább pénzügyi terméket. Bár azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy jó néhány banki dolgozó nem tudja. Elég szomorú, bár legalább jóhiszemű.


Az is lehet, hogy bank kínálatában elektronikus kártyából csak Maestro van. Ebben az esetben lehet, hogy igazat mondott a banki ügyintéző.

A Maestrot sok helyen nem fogadják el.


Melyik bankról van szó?



Ami a cserét illeti.

Ha a szerződésben az van, hogy dombornyomottat igényeltél, akkor egyedül rajtad múlott.

Persze a régi visszaadhatod és kérhetsz újat. De ilyenkor az új árát is terhelik. Viszont a megszüntetett kártya éves díjának időarányos része visszajár.


De hogy anyagilag rosszabbul jössz-e ki, van-e valamilyen plusz költség a te bankodnál azt innen nem tudom.


Talán megérné most már egy évig ezt használni és majd az évforduló előtt (éves díj terhelése) visszaadni.

2014. okt. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A Raiffeisenről van szó. Ezek a bankkártya kondíciók:

[link]

van sima kártyájuk ami nem Maestro.

Az ügyintéző engem egyértelműen félretájékoztatott, azt nem tudom tudatlanságból vagy szándékosan. Sajnos én is most kezdtem el csak tájékozódni mivel a családban másnak most készülünk bankszámlát nyitni és nem tudom mit válasszunk. A kaució dolgot megértettem, igazából nem volt példa ilyen előre fizetéses dologra, a jövőben sem hiszem hogy lesz, max a minibár használatot fizetnénk utólag egy szállodában, arra meg akkor ha jól értem megfelel a sima kártya.

Azt is csak most vettem észre, hogy 5.990Ft-ot vonnak a dombornyomott kártyámért pedig Bázis számlám van, a kondíciós listában elvileg a 4.882Ft-os díj vonatkozna rám, sima kártyára pedig csak 2.680Ft, na de mindegy, köszönöm a válaszokat, egyértelműen a sima kártyához fogunk ragaszkodni.

2014. okt. 19. 13:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Annyiban nem tájékoztatott félre, hogy külföldön valóban jobb ha dombornyomott kártya van nálad, azzal biztosan nem lesz gondod sehol sem, ellenben a nem dombornyomottal ezt nem lehet 100%-osan kijelenteni. Szóval ha sokat utaztok külföldre, akkor jobb megtartani a dombornyomottat, azt a felárat nem érdemes sajnálni. Ha csak itthon fizettek boltokban/neten, akkor valóban elég a sima.


Én például nemrég voltam Ázsiában és ott még azt is kérdezgette a szállodai recepciós, hogy ugye hitelkártya. Nem tudom mi köze van hozzá, én mindenesetre bólogattam, hogy persze hitelkártya, holott dombornyomott betéti kártya volt... :-)

2014. okt. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!