Nem vagyok biztos a PIN kódomban, segítene valaki?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Németországban nyitottam bankszámlát, ennek rendje és módja szerint kaptam egy levelet a kártyámmal és az ötjegyű számkóddal (legyen ebben az esetben 11111). Ezt online bankon keresztül megváltoztattam egy új PIN-kódra (22222), így online sikeresen tudom is vezetni a számlát. Ma azonban pénzt akartam kivenni az ATM-ből, és két kísérlet után is hibaüzenetet írt ki az új, 22222-es pin kódra. Harmadjára nem mertem megkockáztatni. Szerintetek az eredetileg kiküldött kódot kéne használnom? Illetve ha eljöttem az automatától az előző két hibás kísérlet lenullázódik, vagy már csak egy esélyem van helyes kódot megadni? Köszönöm a válaszokat előre is.

2014. okt. 17. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb az lenne ha felhívnád a bankot.
2014. okt. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

legjobb lenne utána érdeklődni, email/telefonon a banknál...

biztos h megváltoztattad, sztem nem biztos h azt netbankon lehet...

de nem fogja elnyelni a kártyát mert már holnap újra 3 lehetőséged van elvileg...

2014. okt. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bankkártya PIN kódját nem lehet a netbankban megváltoztatni. Ahhoz kell a kártya jelenléte, ugyanis a kód fizikailag rajta van a chipkártyán/mágnescsíkon. Tehát csak bankfiókban/ATM-nél tudod megváltoztatni.

Második kérdésedre válaszolva az előfordulhat, hogy sok sikertelen próbálkozás után zárolják a kártyádat, és esetleg az automata bevonja. Viszont szinte biztos vagyok benne, hogy az eredeti PIN kódot kellene használnod, és amit megváltoztattál, az valami netbank belépő kód.

2014. okt. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Bankkártya PIN kódját nem lehet a netbankban megváltoztatni. "


Ez nem így van! Nekem is van olyan külföldi bankkártyám, aminek a PIN kódját a neten kellett megadni, illetve meg is lehet változtatni.

2014. okt. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mennek rájuk a pacsik. Leírom azért mi volt, hátha valakinek még hasznára válik. Közben kiderült, hogy 3, azaz 3 PIN kódom van, online bankolásra az eredeti, az általam megválasztott PIN és az ATM-es a készpénzfelvételre. Két rosszul megadott kísérlet utána harmadik, helyes kódra már kiírta hogy túl sokszor írtam be rossz kódot, így keressem fel az ügyintézőt ügyfélfogadási időpontban. (vagyis gondolom letiltották)
2014. okt. 18. 21:51
 6/6 A kérdező kommentje:
Voltam közben a bankban is, Németországban nem nyeli be a kártyát a gép, így nem is kell utána kajtatni. Simán csak letiltja. Megmondtam az ügyintéző nőnek hogy mi a helyzet, feloldotta ingyen (kb két perc volt) és újra tudtam használni.
2014. okt. 21. 09:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!