Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szabad felhasználású hitelek...

Szabad felhasználású hitelek esetén mekkora a maximálisan felvehető összeg?

Figyelt kérdés
2010. jan. 23. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez 3 dolgotól függ:


Milyen a Te hitelképességed

Mik az ingatlan adatai (Mikor épült, miből, hol, stb)

Melyik bankhoz fordulsz.


Legrosszabb esetben kb 30% hitelt kaphatsz, legjobb esetben 90%-ot, ez viszont márc 1-től teljesen megváltozik az új kormányrendelet miatt.

2010. jan. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mégis, van olyan összeg, amit már nem adnak meg?
2010. jan. 24. 09:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Ennek a kérdésnek így nincs semmi értelme.


Nincs maximalizálva az adható hitel, legalábbis egyedi elbírálással sok minden lehetséges, viszont a nagy hiteleknél már nagyon is megnézik, hogy kinek adják és miből fogja visszafizetni.

2010. jan. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem konkrétum, csak kíváncsi vagyok, ennyi. :-) Szóval végülis ha van pénze valakinek, "határ a csillagos ég". Nincs olyan, hogy 4-5 milliónál meghúzzák a felső határt.
2010. jan. 24. 16:02
 5/7 anonim ***** válasza:

4-5 millió??? Szerintem félreértettük egymást. Amiről én írtam, az a jelzálog alapú, szabad felhasználású hitel, amire meg Te gondolsz, az szerintem fedezet nélküli szabad felhasználású hitel.


Annak a legális jövedelem szab határt. (Kb az éves jövedelmed 80%-a maximum, de ügyes trükközők ennek a többszörösét is fel tudják venni.)

2010. jan. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hé, hé, hé, nem gondoltam én semmi konkrétra. A kérdés az volt, hogy meghúznak-e felső határt ilyen hiteleknél összességében, mindegy, mi az alapja (a vagyon az ingatlant is jelentheti az én értelmezésem szerint). Szóval van-e felső összeghatár, aminél nem adnak többet, akkor se, ha van fedezeted vagy pénzed, vagy nincs felső összeghatár, és a legvagyonosabbak akár a kisember számára soha nem látott összegeket is felvehetnének...

A kérdés elméleti, kíváncsi vagyok, ne érts félre.

2010. jan. 24. 17:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Így, ilyen alapon nincs felső határ. Pl az én egyik ügyfelem a vagyona alapján simán kapott volna 60 millás hitelt is, de neki elég volt 30 milla.


Vállalat pedig még most is kaphat milliárdos hitelt is, ha jó az üzleti terve és van fedezet.

2010. jan. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!