Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek kapok 3 millió ft...

Szerintetek kapok 3 millió ft hitelt?

Figyelt kérdés

Rendelkezek 1 millió ft megtakarítással.Havi bruttó 140.000ft-ot keresek.Ezen kívül nincs a nevemen ingatlan,nem vagyok Bar-listás,és nincsenek tartozásaim.Viszont nem lenne kezesem.

Ha kapnék hitelt abból a pénzből már tudnék vásárolni egy kis garzont azon a környéken ahol lakok.

A válaszokat előre is köszönöm.



2014. okt. 9. 22:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Miből gondolod, hogy itt csupa banki, hitelelbíráló ember olvas?

Mi tart vissza, hogy akár neten keresztül is néhány banknál online hitel bírálatot csinálj?

2014. okt. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem van rá esély és jó ötlet amit leírtál.
2014. okt. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
hitelt csak az kaphat aki bebizonyítja hogy semmi szüksége rá
2014. okt. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok biztos benne.

Én is kb. ennyit kerestem, mikor hitelt igényeltem.

Gondolom, az ingatlanod lenne a fedezet, mert ez a fizetés önmagában nem fedezet.

Ha 4 millióért kapsz ingatlant, amire rákerül a jelzálog, akkor szerintem max. 2,5 millió hitellel számolhatsz, de mióta én felvettem a lakáshitelem, sokat szigorodtak a feltételek, és lehet, hogy csak 2 milliót kapsz meg.

Én ezzel a fizetéssel 7 milliós ingatlant vettem, 5 milliót igényeltem, 3,9-et kaptam meg. Ez 55%.

Minden hitelfelvétel különbözik, de ha azt nézzük, h ugyanannyit keresünk, akkor te egy 4 millás lakásra ezek alapján 2,2-t kapnál meg.

A banknak azt is nézni kell, hogy ha nem tudod fizetni, ők mennyiért tudják elárverezni.

Egyébként mindig leírom, hogy az 1 milliós megtakarításod nem azt jelenti lakásvásárlásnál, hogy az teljes egészében belemegy a vételárba. Ha nincs családi segítséged, akkor kb. 700 ezerrel számolj, mert a maradék 2-300 ezer kell ahhoz, hogy egyáltalán megkapd a hitelt.

azokat, amiket fizetned kell az igénylés során, ekkora fizetésből nem tudnád kifizetni.

először is tulajdoni lap(ok). ha húzódik a afolyamat (fog!), akkor többször is ki kell kérni. ügyvéd, adásvételi szerződés: több tízezer. értékbecslői díj: szintén több tízezer.

folyósítási jutalék, szintén több tízezer. és még egyéb díjak a banknál, már a nevükre sem emlékszem, hidd el, 100 ezer alatt nem lesz meg.

közjegyzői díj: minimum 40-50 ezer.

tényleg nem viccből szokták mondani, hogy hitelt az kap, akinek nincs rá szüksége.

szóval én úgy gondolom, hogy még a meglévőn felül legalább 1 milliós megtakarítás kellene, mert így nem fogod bírni.

A bruttó 140 ezres fizuból kézhez kapsz kb. 92 ezret, szerintem önmagában ez ma már nem túl hitelképes fizetés, hiszen enned kell, rezsit kell fizetned,élned kell, stb.

Egyedül nem tudnád fizetni a hitelt és a lakás + önmagad fenntartásást is.

2014. okt. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mint hozzáértő, az alábbi buktatókat látom:

4M Ft-ért szeretnél venni egy lakást. Ilyen kis értékű ingatlant csak talán a helyi takarékszövetkezetek, vagy az OTP fogad el fedezetnek, (KH határeset), viszont az, hogy az ingatlan értékéhez képest mennyi hitelt fogsz kapni, függ a belső bírálati szabályoktól és az ingatlan adataitól is, tehát attól is, hogy hol van a lakás, milyen állapotú, stb. A jövedelmed is kevés (nettó számít és az, hogy folyószámlára kapod-e).

Mindent együttvéve nagyon kockázatos az elképzelésed, részletes előszűrést javasolnék, ahol már a konkrétumokat is megadod.

2014. okt. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy értelmeztem hogy nincs fedezeted, és egy sima személyi kölcsönt szeretnél felvenni amiből majd megveszed a lakást. Tehát a hitel felvételekor még nem téma a lakás, nem lehet az a fedezet ami nincs is meg. Jól mondom?
2014. okt. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
09.54-es, nem, sajnos nem jól mondod. Lakásvásárlásnál a fedezet maga a megvásárolandó lakás lesz, de meg kell felelni a fedezettel kapcsolatos szabályoknak (pl elfogadható mértékű forgalmi érték, stb)
2014. okt. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek,hogy szíveskedett válaszolni.Néhány részlettel pótolnám a leírtakat.Pontosan nettó 105-110 ezer ft-t keresek a vasárnapok miatt.A bérem folyószámlára érkezik.

Őszinte leszek a lakhatásom megvan oldva,nem is költöznék oda,hanem bérbe adnám a lakást.

2014. okt. 10. 15:31
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Mint írtam, az ingatlan adatai ugyanúgy fontosak, mint a béred.

Hol van, milyen az állapota, milyen a komfort fokozata, miből épült, lakás, vagy ház?

Melyik bank a számlavezetőd?

2014. okt. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Jövedelmed alapján 15 éves futamidővel beleférne a 3 milliós összeg.

Fedezet a célingatlan lenne ennek minimum 3 milliós forgalmi értékkel kell rendelkeznie.

4 milliós lakásra (1M önerő+ 3M hitel) kb. 2,5 millió ft hitel fognak adni. 3 milliót biztosan nem.

2014. okt. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!