PayPalra utalás?

Figyelt kérdés

Lehet ostobán hangzik a kérdés, de azért hátha felmerült már másnál is a probléma. Tehát:


Nyitottam egy PayPal számlát. Aktiváltam, levonták azt a 400 forintot, stb. Mivel rendelni szeretnék, egy bizonyos összeget át akarnék utalni. Viszont az MKB NetBANKár nálam az utalás lehetőségét valamiért letiltotta (nem vagyok rá jogosult).

Most ez azért van, mert...


1, azt a 400 forintos levonást még nem zárta le

2, vagy mert diákszámlám van?


(természetesen fogok írni a banknak is, de gondoltam addig felesleges, amíg az első lehetőség fennáll)


2014. okt. 9. 17:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz utalni a számládról, annak semmi köze a Paypal-hoz.
2014. okt. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Koplárovics Béci ***** válasza:
A 400Ft-ból arra következtetek, hogy bankkártyát csatoltál a PP-hoz. Ezt megerősíteted már? A neten ha megnézed a tranzakciókat, a 400FT-os levonásról, lesz benne, egy olyan rész a leírásban, hogy "PP*xxxxCODE". Az xxxx helyén lévő 4 számjegy a megerősítőkód PP-n a bankkártyához. Ha ezt megcsinálod, akkor semmilyen utalást nem kell indítanod, a PP a fizetéskor a kártyádról automatikusan leveszi a pénzt. Annyi jótanács, hogy amikor a PP felteszi a kérdést, hogy a kártyádat a vásárlás vagy a kártya elsődleges devizanemében terhelje meg, akkor azt érdemesebb választani, hogy a vásárlás devizanemében. Ilyenkor a kártyakibocsátó (Mastercard, Visa) váltási árfolyamán fogja átváltani az összeget forintra, a másik a PP árfolyam, ami a te szempontodból szinte minden esetben rosszabb. A levont 400Ft-ot fel tudod használni, de vásárlás előtt váltasd át a PP-lal a vásárlás devizájára.
2014. okt. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de nem erre vonatkozott a kérdés :) (ezek szerint rosszul fogalmaztam).

Az MKB nem engedi, hogy utaljak, nem a PayPal. Egész egyszerűen azt írja, hogy nincs rá jogosultságom (pedig az én nevemen van a számla, stb.)

A kérdés az MKB-s számlára vonatkozott :)

2014. okt. 9. 20:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!