Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tehetek, ha deviza-autóhit...

Mit tehetek, ha deviza-autóhitelem volt, de már visszafizettem?

Figyelt kérdés
2005 júniusában vettem fel a Budapest Autófinanszírozási ZRT-től 2.2 millió forint hitelt svájci frank alapú devizahitel formájában és 2012. júniusában nagy nehezen kifizettem az utolsó törlesztőrészletet is minden támogatás nélkül. Mit tehetek, hogy én is kártalanítva legyek, hiszen körülbelül a dupláját fizettem vissza.
2014. okt. 9. 10:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Te is kártalanítva leszel. Az is aki már visszafizette és az is aki még nyögi a törlesztőket.
2014. okt. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%
Nyugi, te is "kártalanítva" leszel majd, melynek köszönhetően a felelősségteljes emberek banki díjai ismét nőnek majd, hisz ne higgye senki hogy a bank benyel egy ekkora veszteséget.
2014. okt. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
12%
Amikor felelőtlenül felvettétek a hitelt, miért nem gondolkoztatok? Miért az adófizetők pénzén akartok meggazdagodni?
2014. okt. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem gazdagotunk meg. 7 éven át a konyhapénz rovására ment, a magas törlesztőrészlet és most van egy 9 éves kocsink. Kifizettük. A bank gazdagodott meg.
2014. okt. 9. 12:08
 5/7 anonim ***** válasza:
32%

" 7 éven át a konyhapénz rovására ment, a magas törlesztőrészlet és most van egy 9 éves kocsink. Kifizettük. A bank gazdagodott meg."


Nektek kellett új autó, nem a bank erőltette rátok. Ha olyan autót vettetek volna, amit anyagilag megengedhettetek volna magatoknak, nem lettek volna nehézségek. Világéletemben amim volt, azért én megdolgoztam, nem folyamodtam hitelhez, megálljt tudtam, tudok parancsolni magamnak. Mindig is BMW az álom autóm, de jelenleg egy Hyundai-jal járok, mert ezt engedhetem meg magamnak! Lehet többre, nagyobbra vágyni, de tisztában kell lenni a realitásokkal. A hitelesek csak a külvilágnak mutatták a nagyobb autót, lakást, közben meg még kajára sem volt pénzük. A bank persze hogy gazdagszik, hiszen az nem jótékonysági intézmény.

2014. okt. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%

Látom nem vagy tisztában a devizahitelekkel.

A mostani "kártalanítás" azoknál az eseteknél van ahol egyoldalú kamatmódosítás volt, és/vagy az árfolyamréssel és nem középárfolyamon számoltak. De ez csak kis része a megnövekedett tartozás okának.

Azért ugrott meg ennyire a törlesztő, mert a frank árfolyama a 2010-es kormányváltáskor megugrott, 180-as árfolyamról 230-ra. És ez dobta meg ennyire a tartozást.

2014. okt. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kellett az új autó. mert a munkám része! És nem BMW vagy Jaguár, hanem egy kis fogyasztású dízel Peugeot. A mai napig kifogástalanul működik 9 évesen is. Azért tudtam kifizetni a horribilis kölcsönt, mert fele annyiba került a tankolás.
2014. okt. 10. 11:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!