Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fundamenta hitel: a lakás...

Fundamenta hitel: a lakás felújítására adható hitel részleteit ismeritek?

Figyelt kérdés
Egészen pontosan arról lenne szó, hogy házat szeretnék vásárolni. Önerőm 0 Ft. (Tudom, hogy elméletileg önerő nélkül nem lehet stb., de most ezzel ne foglalkozzunk) A következő lenne: ha úgy veszek fel azonnali áthidaló lakáskölcsönt, hogy egyúttal lakásfelújításra is veszek fel egyben, akkor mennyi időm van leigazolni a felújításról szóló összeget? Mivel, nincs önerőm - így az adásvételire magasabb árat írunk, hogy kb. annyi pénzt kapjunk amennyi a ház, de a fundamenta úgy fogja tudni, hogy az az összeg csak a vételár 70%-a. Így viszont magasabb költségek lesznek (pl. vagyonszerzési). Ezeket a költségeket és a mostani banki hitelemet is szeretném befizetni, hogy csak a fundamenta maradjon. Ha megkaptam a pénzt, akkor kifizetem a házat+annak a költségeit, illetve a másik banknál lévő hitelemet és gyakorlatilag el is költöttem. Ezért érdekelne, hogy mennyi idő van számlával bizonyítani, hogy X összeget a folyósított kölcsönből ténylegesen felújításra költöttem? Csak mert, ha pl. 1 év, akkor így nem tudom felvenni. Amiatt kérdezem, mert az ügyintéző szerint nem gáz, nyugodtan ki lehet fizetni a hitelemet stb., viszont pontosan már nem tudta megmondani, mennyi időm van lepapírozni. Én azt érzem, hogy csak rám akarja tukmálni a hitelt, mindegy milyen áron, utána nyilván őt nem érdekli, ha nem tudom igazolni...olyanoktól várnék segítséget, akik benne vannak ebben a fundamentában, tehát vagy személyi bankárok, vagy vettek már fel hitelt felújításra és tudják, hogyan működik ez. Segítségeteket nagyon köszönöm előre is. A fárasztó és kioktató, arrogáns kommentektől pedig kérlek kíméljetek, van elég bajom az életben.

2014. okt. 9. 04:46
 1/5 A kérdező kommentje:
Most látom csak igazán, hogy nem egyértelműen írtam ki. Szóval adatokkal: 6.000.000 a ház, amit meg szeretnék venni. Önerőm nincs, tehát erre kell 6.000.000. Mivel a fundamenta csak a vételár 70%-át adja meg, így az adásvételire kénytelen vagyok kb. 8.700.000-t ráírni. Így, magasabb vagyonszerzési illetéket fizetek kb. 150.000-rel, de legalább önerő nélkül vettem házat. Na most nem is lenne gond innentől, csak az a bökkenő, hogy már van egy hitelem az OTP-nél, ami kb. 2.000.000. Ha a Fundamentát és az OTP-t egyszerre kellene fizetnem, akkor az rohadt sok lenne, élni alig tudnék, így a 6.000.000-ón felül, kellene még 2.000.000, hogy kifizessem az OTP-s hitelem és csak a Fundamenta maradjon. Így lényegében 6.000.000-t vennék fel azonnali áthidaló kölcsönnel a ház vásárlására és még 2.000.000-t egyszerre, amit "felújításra" költenék. Ugye, erről a 2.000.000-ról nyilván számlát kell mutatnom. Nos, mivel a 8.000.000 hitel törlesztőrészlete is elég magas, mellette nem igen lesz pénzem felújításra egy ideig. Ezért érdekelne, hogy mennyi idő van arra, hogy lepapírozzam a felújítást? Mert pl. 9 év alatt (amíg tart a futamidő) addig sikerülne rákölteni ezt a 2.000.000-t saját erőmből, így számla lenne róla, de most épp az OTP-s hitel kifizetésére kell. Ebben kérném segítségeteket! Köszönöm!
2014. okt. 9. 04:59
 2/5 anonim ***** válasza:
Ki lehetne a választ hosszasan bontani, de nem érdemes, mert ez az ügylet nem fog átmenni és örülj neki, hogy így lesz! Önerő nélkül neki se állj! Értem én, hogy nagyobb összeget írnátok az adásvételire, mindössze annyi a probléma, hogy ha ez az ingatlan lenne a fedezet is, akkor az első buktató meg is van. Ugyanis értékbecslő fogja felbecsülni az ingatlant. Amennyire becsüli, annak a 75%-a terhelhető meg jelzáloggal. Ez is csak akkor ennyi, ha az ingatlan kiemelt településen, pl városban található. Láttam már olyan ügyletet, ahol sikerült kivitelezni a vásárlást önerő nélkül, de ott az ingatlan adottságai tették ezt lehetővé, illetve az eladó által kért alacsony vételár. Kérd meg a tanácsadót, hogy részletesen mondja el a stratégiát, hogy tervezi keresztülvinni az ügyletet? A leírtak alapján ez ugyanis szerintem esélytelen. Emellett szeretném hinni, hogy a kedves kolléga tényleg jót akar. Ha a legkisebb gyanúd is van, beszélj másik személyi bankárral!
2014. okt. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez az ügylet már a hiteligényléskor elbukik. Lekérik a khr-t látják a jelenlegi hiteledet, meg se kapod az áthidaló kölcsönt. A Funda keményebben bírál mint bármelyik bank...
2014. okt. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

És ott is megbukik a sztori, hogy nem az adásvételre írt összeget veszik ám figyelembe hitelfolyósításkor, hanem küldenek értékbecslőt!

Ha az értékbecslő a megvásárolni kívánt házat még csak 6 millióra sem értékeli, akkor kútba ugrott a vásárlás!


De most tényleg minek hitelt hitelre halmozni, ha már most tudod, hogy nem fogod tudni fizetni?

2014. okt. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Annyiban korrigálnám az egyik válaszadót, hogy nem bírál szigorúbban a Fundamenta, sőt, lejáró számlához kapcsolódó lakáskölcsönnél fényévekkel elnézőbb, de az kétségtelen, hogy egy áthidaló, vagy egy azonnali áthidaló kölcsönnél magasabb kockázatot vállal, tehát ezekben az esetekben persze, hogy szigorú. De nem szigorúbb, mint egy kerbank. Továbbá nem esett szó a kérdező jövedelmi helyzetéről sem, tehát attól, hogy más banknál is van hitele, még nem lenne bukásra ítélve egy hitelfelvétel, ha egyébként a szabad jövedelme megfelelne az elvárásoknak. Azonban ennél a konkrét esetnél még ez a legkisebb probléma, van helyette épp elég nagyobb.
2014. okt. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!