Hogyan mukodik egy bank?

Figyelt kérdés
Az otp-nel szeretnek nyitni egy junior szamlat de sajnos meg sosem inteztem egyedul az ilyen dolgokat es nagyon felek bemenni a bankba mert fogalmam sincs hogy es mit kell majd tennem miutan beleptem. Csak mondom hogy junior szamlat szeretnek nyitni, elkerik az adatokat es ennyi?
2014. szept. 29. 18:13
 1/4 A kérdező kommentje:
(Ne nezzetek hulyenek, tenyleg nem tudom) :/
2014. szept. 29. 18:14
 2/4 anonim ***** válasza:
Számot húzol ügyintézéshez, hívnak, elmondod, mit akarsz. Ennyi.
2014. szept. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha elmúltál 18 éves, akkor nagy vonalakban ennyi. Fel fognak ajánlani egy csomó szolgáltatást. Ezek költségeire kérdezz rá ( bár ez nem jelent garanciát, vertek már át másokat is az OTPben), mérlegeld, hogy szükséged van e rá. Persze nem árt konkrét elképzelésekkel odamenni. Ehhez nem árt utána járni, hogy mégis milyen konkrét szolgáltatások állnak az olyan fogalmak mögött, mint bankszámla, bankkártya, folyószámlahitel, netbank, telebank, OTPDirekt, átutalás, beszedési megbízás, ATM. Ezen információk beszerzésében segíthetnek például a szüleid vagy utána járhatsz az interneten.

Esetleg annak is érdemes még a bankszámla megnyitása előtt utána nézni, hogy mi mennyibe fog neked kerülni, esetleg mennyibe kerülnek ezek más bankoknál. Ezeket a bankok honlapján megtalálható hirdetményekben találod.

Amit nem biztos, hogy fel fognak ajánlani, az az ingyenes készpénz felvétel. Ez arról szól, hogy ha kéred, akkor egy hónapban maximum kétszer, de maximum 150 ezer forintig ingyen vehetsz fel készpénzt ATMből. (Azaz a készpénz felvételért nem számítanak fel díjat, amíg a fenti kereteken belül mozogsz.)

2014. szept. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megnyitottam a számlát, minden rendben ment, köszi a segítségeteket! :)
2014. okt. 1. 15:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!