Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy lehet autóra hitelt...

Hogy lehet autóra hitelt igényelni?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy egy az autókereskedés által kínált hitel olyan mint valami uzsorakamat, ellenben ha ugyanazt az összeget beírom egy kalkulátor oldalra akkor klasszisokkal jobb ajánlatot látok? Magánszemélyként lehet autóhitelt igényelni, amit a kereskedésben kifizetek?

2014. szept. 20. 14:58
 1/3 Koplárovics Béci ***** válasza:
A plusz a kereskedő jutaléka, ami ~10-20% is lehet. Néhány éve vettem autót, akkor a kereskedő nem ment bele abba, hogy saját magamnak intézzem a hitelt. Aztán mondtam neki, hogy akkor rohadjon rá az autó és otthagytam. Még hónapokig fent volt a hirdetése, én meg vettem egy jobb és újabb autót rövidebb futamidővel, alacsonyabb törlesztővel, ugyannyi kezdővel.
2014. szept. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mondjuk azt nem értem, hogy nem tud belemenni. Ha magadnak intézed akkor az is a kereskedésen keresztül megy és nem direktben neked biztosítja a bank az összeget? Ez utóbbi esetben utána kp-ban nem lehet rendezni az összeget a kereskedőnél?
2014. szept. 20. 19:39
 3/3 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ha te intézed a hitelt, akkor egy 1 milliós autóért 1 milliót fog kapni a kereskedő (előleg+a hitel). Ha ő intézi, akkor megkapja ugyanazt az előleget, megkapja a banktól a hitelből ugyanazt az összeget és ezen felül a hitelnek a 10-20%-nyi jutalékát. Legalább 100-150 ezret nyer pluszban rajta. Ha nem te, majd más elviszi azt az autót... Emiatt működhetnek a 0%-os hitelek is (amik törvényesen nem is létezhetnének).
2014. szept. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!