Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankszámla megszűnés, tartozás...

Bankszámla megszűnés, tartozás elévülés?

Figyelt kérdés

A szitu a következő: 2000ben nyitottam egy bankszámlát az egyik hazai banknál. Most vagyok 26 éves, szóval még kiskorú voltam...


Most küldtek egy levelet, hogy van több, mint 7e forint tartozásom, ami teljes egészében tőke.

(persze arról egy szót sem, hogy mi a francnak a tőkéje??)


Ami érdekes lehet, hogy 2006 körül megszűnt az a címem, amire ők állítólag a leveleket küldözgették. De, megtaláltam néhány szerződésemet velük, és egyrészt édesapám szerepel rajta mint számlatulajdonos, ergo tuti, hogy személyit, lakcímét felírták, lemásolták. Másrészt az én nevem alatt is szerepel a jelenlegi lakcímem is már 2003-ban.


Az elmúlt minimum 10 évben én tőlük levelet nem kaptam, felszólítást, fizetési követelést biztos, hogy nem.

Kezdve ott, hogy junior számlának mi díja van? Semmi.

De ha át is váltanak másik díjcsomagra, akkor is az nem tőketartozás lenne szerintem...

Úgy emlékszem, arról viszont eljutott hozzám a levél, hogy "kinőttem" a számlámat, váltsak másikra. Tuti, hogy voltam bent erről intézkedni, de sajnos erről nincs meg a papírom...


Járt már így más is esetleg?



2014. szept. 4. 19:51
 1/1 anonim ***** válasza:

szia!csoda hogy ennyi év alatt 'csak' 7ezret akarnak.

bocsi,nem tudok érdemben válaszolni,én így jártam:


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugye..

2014. szept. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!