Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP bankszámlán hogy lehet...

OTP bankszámlán hogy lehet beállítani, hogy ne 0-ig, hanem -5000ig fel lehessen használni a bankszámlán levő pénzösszeget?

Figyelt kérdés
Lejárt a régi bankkártyám, korábban -5000ig fel tudtam használni a bankszámlámon levő pénzösszeget, jelenleg pedig nem hajlandó -ba menni. Hogy lehet beállítani ezt?

2014. aug. 30. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Folyószámla hitelt kell igényelned.
2014. aug. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ha igénylek, annyi a lényeg, hogy ha -ba megyek le az egyenlegemmel (pl -3000), akkor töltsek rá majd annyit, hogy ne legyen negatív az egyenlegem? Csak hogy ne állítsák be 0-ra a hitelkeretet pl -5000Ft helyett.
2014. aug. 30. 15:02
 3/5 anonim ***** válasza:

nem ismerem nagyon az ilyen kártyaadósságokat de sok helyen valami olyasmit olvastam hogy ha nem fizeted vissza a hónap végéig az adósságot akkor többerezer forint "büntetést" szabnak ki talán olyan 14 ezerről olvastam + plussz büntetőkamat az adósságra meg ilyesmik..

sok embernek a pár ezer forintos kártyaadósságból félmilliós adósság lett...

2014. aug. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A hitelkártyakeret esetén az a csapda, hogy minden hónapban az esedékességkor csak egy minimum összeget írnak elő, hogy vissza kell fizetni. Klassz adósságot lehet így felhalmozni az összes következményével együtt. Arra figyelj, hogy a havi határidőre fel legyen töltve a kereted, akkor nem számolnak büntető kamatot és nem esel adósság csapdába.
2014. aug. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

te nem hitelkártyáról írsz, hanem a bankszámládról, amiről kártyával tudsz pénzt levenni, vagy fizetni vele. A számlához adnak egy hitelkeretet. Ennek függvényében felhasználhatod, tehát mínuszba megy a számlád. Viszont, amikor jön rá a kereseted, vagy bármilyen összeg, levonják azonnal a mínuszt. Én így használom évek óta a számlámat.Megjön a pénzem és kiveszem ami jött. A számla meg szépen az engedélyezett mínusz összeggel várja, hogy jöjjön a következő bevételem. Persze, amikor megkapja az ember az első hitel keretet, azt nem kötelező felvenned egyben.

menj be a bankba és csináld meg az A hiteledet a számládra.

2014. aug. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!