Azért, mert maga a hitelügylet létrejött, a hitelkeret megnyílt. A kártya csak egy eszköz a hitelkeret hozzáférésére, azt később is aktiválhatod. A hitelkártya szerződést írásban kell megszüntetni ahhoz, hogy lekerüljön a KHR-ből.
2014. aug. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
A gond az, hogy a tájékoztatást mikor elmondták, akkor ezt egy kicsit elfelejtették említeni. Az elmondottak alapján csak az aktiváláskor jött volna létre a szerződés. Ha ezt az apróbetűs részt elmondhatták volna, akkor persze, az én hibám, hogy nem tettem meg a megfelelő lépéseket időben. Szóval senki ne írjon alá semmit!!
2014. aug. 27. 12:53
3/8 anonim válasza:
Sajnos az a helyzet, hogy ezt a termékértékesítők nem biztos hogy tudják, akiket azért tartanak, hogy a hitelkártyákat ajánlják.
(Én is csak azért tudom, mert lakáshitelezéssel foglalkozom és állandóan bezavar a hitelképességbe a sok feleslegesen kiszórt hitelkártya és a hitelkeret.)
2014. aug. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
4/8 A kérdező kommentje:
Nekem is ez okozott oltári nagy zűrt, hogy az infó alapján, amit kaptam, úgy tudtam, hogy az aktiválás az ami élővé teszi a hitelkeretet. Ha a valódi tényeket tudtam volna, akkor eldönthettem volna, hogy rögtön indítom a felmondást, vagy megtartom és ha szükséges később gondoskodom róla. De még talán nem is e miatt bosszankodtam, hanem a nagy segítőkészség miatt, amit tapasztaltam. Már most nem volt olyan segítőkész az érintett bank.
2014. aug. 27. 21:27
5/8 anonim válasza:
Igen, tudom, nagyon bosszantó, amikor nem derül ki időben, hogy a hitelkártyákat is le kell még zárni egy újabb hiteligénylés előtt.
Látod, erre való egy profi hiteltanácsadó:). Nálam ilyen nem fordulhat elő, mert egyrészt ezt elmondom mindenkinek még hiteligénylés előtt, másrészt előre le is kérem a KHR-t, mert sokszor az ügyfelek maguk se tudják, hányféle hitelterméket sóztak rájuk itt-ott. Pl némelyik bank az áruvásárlási hitelek mellé, ha kell, ha nem, kötelezően kiosztja hitelkártyáját azzal a szöveggel, ha nem aktiválja a kártyát, "nem történik semmi". Na persze...
2014. aug. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
6/8 A kérdező kommentje:
Jobban meg sem tudtam volna fogalmazni.
Még csak annyit, hogy ezért kerüli az ilyen ügynököket az ember. A jóhiszemű ember a végén csak pórul járhat!
2014. aug. 31. 07:20
7/8 anonim válasza:
Az sajnos tényleg baj, hogy nehéz megállapítani egy laikusnak, ki a hitelszakértő és ki csak egy ügynök, de azért pl a nagyobb ingatlanközvetítő cégeknél akad néhány jó szakember. Mint láthatod, a banki dolgozó sem nézte az érdekeidet, nem volt körültekintő, hiszen amikor hitel ügyben érdeklődtél nála, már akkor lekérdezhette volna a KHR státuszodat és lett volna időd intézkedni. (Azét nem tette, mert neki édes mindegy, hogy kapsz-e hitelt, vagy sem, ő egy alkalmazott, a fizetését akkor is megkapja, ha Te a hitelt nem). Az egyik legnagyobb bankban az a szokás, hogy először jó pénzért elvégeztetik az értékbecslést és csak utána vizsgálják egyáltalán hitelképes vagy-e. Pedig a hitelképességet el lehetne végezni becslés nélkül is, hiszen ahhoz az adatok előre megvannak. Amennyiben nem vagy hitelképes, elbuktad a 33.000Ft-ot, így jártál. Szerinted ez mennyire etikus?
2014. aug. 31. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
8/8 anonim válasza:
Sziasztok!OTP csinált nekem hitel kártyát ,amit én sosem használtam nem is aktív.Minden hónapban levesz 5000ft majd vissza utálja .Ma kaptam levelet 39000ft tartozásom van .De hogy ha sosem használtam ,nem értem ?🤔
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!