Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Két számlacsomag között...

Két számlacsomag között hezitálok, nem tudom melyik lenne a kedvezőbb. Valaki hozzáértő segítene? Erste vs. OTP? Pontos adatok lent.

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, és számlát szeretnék nyitni, takarékoskodni akarok, főként csak a számlára érkeznének csekély összegek, pénzt nem hiszem hogy vennék fel nagyobb értékben (annak havi 2x 150.000-nek bőven alatta), internetes vásárlások lennének gyakrabban, ahol viszont paypallel fizetnék.

Néha talán utalnék online pénzt...

Nagyon takarékoskodnom kell, gyűjteni próbálok, tehát a lényeg, hogy (szinte) ne legyen számlavezetési díj, és a bankszámlával járó egyéb kiadások, nem értek hozzá, meg hogy viszonylag kedvezően kamatozzon.


A számlacsomagok amik közt hezitálok:

ERSTE: [link]


OTP: [link]


Valaki ismeri ezeket részletesebben?

Vagy tudtok ezeknél kedvezőbbet ajánlani nekem?


Köszönöm a segítséget!



2014. aug. 15. 23:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindig a hirdetményeket nézd, ne az ajánló oldalt, mert ott nincsenek leírva a drága dolgok... például a hirdetményből kiderül, hogy erstenél fizetni kell a bankkártyáért, míg az otpnél nem. Az otp egyébként az egyik legolcsóbb diákszámla.

Részletes összehasonlítót találsz mondjuk itt:

[link]

2014. aug. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megnézem az oldalt. Azt tudom, hogy az ilyen reklámszerű hirdetésekben nem írják le a "hátrányokat",de akkor hol tudom pontosan megnézni? Azon, amit küldtél fent vannak?
2014. aug. 15. 23:29
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az OTP minden, csak nem olcsó :D A bankkártya lehet ingyen van, de a bankkártya értesítő levél megküldése, a bankkártyához kapcsolódó tájékoztatás megadása, a bankkártya átvétel, sms értesítés a bankkártyáról stb. (kis cinizmussal írva) mind-mind súlyos száz forintokat tesznek ki.

Nekem az Erste bejött. Még esetleg a CIB CIBEZZ számláját nézd meg.

2014. aug. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi neked is a válaszod! ja igen,az kimaradt, hogy ilyen sms értesítések (pl.vásárlás, bármiféle tranzakciók után, stb.) nekem egyáltalán nem kell
2014. aug. 15. 23:50
 5/10 A kérdező kommentje:
2.válaszoló: "A Bank 2013. június 3-tól a CIBEZZ Számlacsomagot már nem értékesíti, így ezt követően CIBEZZ forint Magánszámla megnyitására új szerződést nem köt."
2014. aug. 16. 00:09
 6/10 anonim ***** válasza:

"de akkor hol tudom pontosan megnézni?":mondtam, a hirdrtményben. A bankok honlapján fent van, általában a föoldalon van egy link, hogy "hirdetmények" és ott le van írva az összes költség.

A #2hoz hozzászólva: az információid valószínűleg régiek, a cibezz számlavezetési díját kb egy éve felemelték 50 forintrol 700 forintra és megszüntrtték a szémlacsomagot új belépők részére.

Amit az otpről írsz azt jelenleg sem megerősíteni, sem cádolni nem.tudom, de nekem anno nem került pénzbe a bankkártya átvétele, stb (ez tényleg rég volt de nem hiszem, hogy változott. De eg lehet nézni a hirdetményben, ezt a kérdezőre bízom. az sms az valóban fizetős és az ügyintézök tájékoztató képesdége valóban limitált).

2014. aug. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kis kieg: az erste diákszámla is valóban egy kiváló termék, de azt is lezárták új belépök elöl, most már csak az egyszámla csomagba lehet belépni, aminek a számlavezetési dija zéro, viszont a bankkártya nincs ingyen.
2014. aug. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Nekem éppen pár hete lett Junior számlám, amihez kaptam kártyát is, és nem kellett érte semmit fizetnem. Sms értesítést is beállítottam, de nem vettem észre, hogy került volna bármibe is. Erstésről pedig nem tudok semmit, max annyit, hogy nagyon reklámozta az Educatio.
2014. aug. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Olvasgatva, lehetséges, hogy van díja az Sms küldésnek, csak én nem vettem észre.

Előző voltam.

2014. aug. 17. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
11 forint az sms és erröl gyakran nem beszél az ügyintéző :) (én amikor rákérdeztem, akkor is azt mondta, hogy ingyenes).De a legjobb, hogy ha nem kérsz rá alsó limitet (pl 200 forint tranzakció alatt ne küldjön smst, ezt sem szokták reklámozni), akkor az lesz, hogy ha nem használod a számlád, akkor is fogsz kapni smst, és fizehetsz érte 11 forintot Mert az smsek árát hó végén vonják le. Ha az előző hónapban kaptál smst, akkor levonják annak a díját. Ez 11 forintba kerül (darabonként) és kapsz róla smst (hogy levonták a díjat az előző havibsmsekért). Persze az sms pénzbe kerül, amit jövő hónapban le is vonnak, arról megint kapsz smst, az megint pénzbe kerül, stb....
2014. aug. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!