Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyibe kerülhet az utalás,...

Mennyibe kerülhet az utalás, ha Németországból küldenek nekem OTP-be pénzt?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm küldene nekem 15 ezer volt körüli összeget Németországból. Neki ez mennyibe kerülne elküldeni? Illetve nekem kell a levétel után fizetni? Deviza számlát szerettem volna nyitni, de későig dolgozok, interneten meg lehetetlen megtalálni, hogy hol lehet, csak hogy hogyan maximum. Kérem segítsetek!

2014. aug. 12. 16:54
 1/2 anonim ***** válasza:
A sajat (nemet) bankjanal erdeklodjon az ismerosod. Devizaszamlat hiaba nyitsz, mert kulfoldre utalni akkor is draga, ha nem kell devizat valtani. Egyebkent interneten nyilvan meg lehet talalni, csak tudni kell hol keresd: a KULDO bank weboldalan a kondicios listaban.
2014. aug. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Neki nem kerül semmivel többe, mintha ott országon belül utalna pénzt, mert az összes EU ország iylen szempontbólbelföldnek számít.

Viszont a magyar bank levon egy csomó átváltási meg egyéb költséget, az onnan átutalt összeg kb 10%-át.


(Tapasztalatból tudom)

2014. aug. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!