Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi lakáshitelt vehetnénk...

Mennyi lakáshitelt vehetnénk fel? Én gyeden vagyok adóstárs lennék 60 ezer a gyedem a párom kb.83 ezret kap. Mindketten otp-re kapjuk a pénzünket.2 gyerekünk van.

Figyelt kérdés
2010. jan. 13. 16:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát ne számítsatok 10millára, mert van 2 gyereketek. Max 3-4, de kérdezz eg egy bakot, vagy keress a neten hitelkalkultort.
2010. jan. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mennyit ér a lakás, mennyi lenne az önrész?

A gyed nem számít, a férjed nem keres sokat... 143 ezer forintból éltek 4-en... Nem felelősség a mai állapotoknál hitelt felvenni ilyen helyzetben? Csak kérdezem.....

2010. jan. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
felelőtlenséget akartam...
2010. jan. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
kb. 4-5 milliót szeretnénk felvenni. van saját lakásunk, de 4 embernek már túl kicsi. 6,9-ért néztünk ki egyet. kb. 180 ezerből élünk a családi pótlékkal együtt és ősszel megyek vissza dolgozni.
2010. jan. 13. 17:49
 5/13 anonim ***** válasza:
Érdeklődj a bankoknál, mert hiába fogja valaki ideírni hogy hitelképes vagy attól még nem leszel. És nagyon nézd meg milyen hitel veszel fel.
2010. jan. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

4-5 millió, kb 30000 30évre, de ez csak egy erős sacc. És akkor még ott van a kötelező lakásbiztosítás, devizakockázat.....


Húúúú nagyon bátrak vagytok. Csak gondolj bele a szocializmusban, hány gyerek nőtt fel 2 szobás panelben.És akkor 30 évig egy tetves nyaralásra nem tudtok elmenni. Ja és a gyerekeket is kéne támogatni , ha egyszer fősulira mennek, vagy kirepülnek az életbe.

Én ilyen kevés pénzből nem mernék belevágni.

2010. jan. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Amíg gyeden vagy valószínűleg egyik banknak sem leszel megfelelő adóstárs. A férjed keresete is nagyon kevés. Ha visszamész dolgozni, mennyit fogsz kb kapni? Jobb lenne megvárnotok, hogy újra dolgozz, mert a banknak hiába mondod, hogy majd mész vissza dolgozni.
2010. jan. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

7 milliós lakást jó ha a bank felértékeli 6-ra, arra meg ezekkel a paraméterekkel jó ha kaptok 3-at... A gyed nem számít bele a hitelelbírálásba, az, hogy visszamész dolgozni az sem... és a családi pótlék sem, tekintve, hogy a futamidő tovább tart, mint ameddig a családi járni fog...

Szerintem esélytelen. Főleg most... iszonyatos szigor van a bankoknál.

2010. jan. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Felejtsétek el. Bocsi.. Válság előtti időszakban, a szigorítasok előtt, 2x110000 forintos fizetésre sem kaptuk meg. Azt mondták, hogy 3millió önerő kellene az 5millió hitelhez.
2010. jan. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az ingatlan bank által becsült értékének (ami általában kevesebb, mint a vételár, de ha szerencsétek van és alkalmi áron találtok lakást, akkor lehet akár több is) max 50%-át kaphatjátok hitelre az alacsony jövedelmetek miatt.


Mivel 4-en éltek egy háztartásban, kb 250.000Ft bankszámlára érkező nettó jövedelem (nem gyed) kellene ahhoz, hogy ennél jobb legyen a finanszírozási arány, tehát olyan 60-70%.

2010. jan. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!