Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha kényszerértékesítenek egy...

Ha kényszerértékesítenek egy ingatlant, az adósságot elengedik?

Figyelt kérdés
pl egy 10 milliót érő házon már a kamatokkal meg mindennel együtt 24 milla adósság van és a banknak sikerül eladnia 9ért, úgy hogy a házbővítésre felvett hitel 4 millió volt.. (igen, ez is ilyen devizás hiteles dolog volt ...)

#krumpli #adósság #kamat #deviza #hitel #kényszerértékesítés
2014. aug. 4. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a maradékkal még mindig tartozni fogsz, hiszen a banktól nem házat kaptál, hanem pénzt, amin házat vettél, tehát nem is a házzal, hanem a pénzzel tartozol.
2014. aug. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

követeléskezelő cégnél dolgozom.


Nem engedik el alapból.

A vételárral csökkentik a tartozásod összegét.

A többire általában köthetnek részletfizetési megállapodást, engedhetnek el belőle (jellemzően kamatot, mert a tőkeelengedés a társaságnak is közteherfizetési kötelezettséggel jár).

2014. aug. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, én is így gondoltam. amúgy akkor akiknek bedőlt a devizahitelük, azok életük végéig adósak maradnak? kb hányan lehetnek ilyen helyzetben az országban?
2014. aug. 5. 15:17
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

2. válaszoló vagyok.

életük végig azért nem feltétlenül.

Abszolút egyéni minden helyzet.

Függ a felvett összeg nagyságától, a futamidőtől, hogy a hitelfelvétel után hány évvel dőlt be, a kamatozástól és egyéb költségektől, hogy lehet-e és milyen áron értékesíteni az ingatlanfedezetet és az a teljes követelés hány %-át fedezi (van, hogy a döntő részét, van, hogy 20% alatt...)


Az is sokat számít, hogy van-e fizetési készség és/vagy hajlandóság az adós részéről (akar-e, tud-e további részletfizetési megállapodást kötni, vagy tojik rá stb.).

Akinek van munkája pl. annak mehet a letiltás, aki örököl 2-3-5-10 év múlva, annak a z öröksége csökkentheti vagy ki is egyenlítheti a tartozását stb.


...és persze vannak olyan ügyek is (korosságukból, behajtási, végrehajtási események eredménytelenségéből, adós elérhetetlenségéből vagy vagyontalanságából adódóan), amelyeket lezárnak, behajthatatlanná nyilvánítanak- pl. akkor is, ha a felkutatás a tartozáshoz képest irdatlan összeget tenne ki vagy egyéb okból gazdaságtalan.


A követeléskezelő cégek is hirdetnek elengedési akciókat, kilevelezéseket- akkor adnak egyedi ajánlatokat- ilyenekkel is lehet élni vagy nem élni.


Nehéz általánosságban ezt kijelenteni, mert minden eset más.

2014. aug. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez itt nem Amerika.


Itt úgy működik a rendszer, hogy a Bank eladja a követelést a cégvezető szívéhez közelálló faktor cégnek, aki megveszi a 24 milliós követelést kb. 3,6 millióért.

A faktor cég megpróbálja beszedni tőled a teljes 24 milliót + késedelmi kamat + behajtással felmerülő költségek, összesen kb. 36 milliót vagy többet.

Jogérvényesítő képességeden múlik, hogy kb. 0 Ft és a kb. 36 millió Ft között mennyiben tudsz megállapodni.


Kedvező esetben ha a bíróság a szerződés létre nem jöttségét állapítja meg, akkor a kapott szolgáltatást (kölcsönt) nem terheli kamat, tehát akár túlfizetésben is lehetsz már, de gyakoribb, hogy a bíróság a szerződés semmisségét állapítja meg, és akkor általában a mindenkori jegybanki alapkamat lesz az irányadó egyenértéki kamat.

2014. aug. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5. válaszoló nem tudom, honnan vannak olyan (téves) infói, hogy a bedőlt ingatlanfedezetes követeléseket 15%-os áron vásárolják a követeléskezelő cégek és 0 összegre is meg lehet állapodni :)


Én a 2. és 4. válaszoló vagyok, ilyen cégnél dolgozom, így a hozzászólásom nem légből kapott.

Elsősorban NEM az egyéni érdekérvényesítő képességen múlik egy tartozás rendezése (na ez az amerika filmes elem :), hanem:

- jogi szabályozás (vh., pénzügyi tartalmú jogszabályok, elévülés egyéb ptk elemek)

- adós jövedelmi és vagyoni helyzete (miből lehet a kintlévőséget mérsékelni)

- a követeléskezelő cégnél meglévő adatok, információk teljeskörűsége, aktualitása (pl. adós elérhetősége, lakcíme, kötelezettek, minél frisebb ingatlanbecsérték stb.)

- ingatlanpiaci helyzet vagy egyéb ingatlanos megoldások jogi szabályozottsága, lehetőségei (pl. net)


Nem láttam még 0 Ft vagy ahhoz közeli MEGÁLLAPODÁST- behajthatatlanság miatti leírást (melyet számviteli tárgyú TÖRVÉNY szabályoz már annél többet).


Ez nem Amerika- ebben viszont egyetértünk :)

2014. aug. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én sem megállapodásra gondoltam, hanem láttam már olyan ítéletet, hogy a szerződés semmis lett és mivel a bíróság úgy látta, hogy az adós már a felvett kölcsönnél jóval többet fizetett a banknak, ami bőségesen fedezte a jegybanki alapkamatot, ezért a további tartozástól mentesült. Mivel keresetében nem kért vissza pénzt, ezért azt nem ítélhette meg a bíróság.
2014. aug. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!