Melyik banknál vannak a legkedvezőbb feltételek lakáshitel igénylése esetén?

Figyelt kérdés
9,5 M körüli összegre lenne szükségünk. 30 alatti fiatalok vagyunk, 1,5 ( :) ) gyermekkel, első közös házunk. Melyik bankot ajánlanátok, ahol korrekt feltételekkel juthatunk lakáshitelhez?

2014. aug. 4. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy meg lehessen mondani, Nektek melyik bank a legkedvezőbb és hogy egyáltalán jogosultak vagytok-e a kért hitelösszegre, még rengeteg adat kellene:


Mennyi a vételár?

Új, vagy használt lakás?

Pontosan hol van az ingatlan?

Ha használt, milyen állapotú?

Ha szükséges plusz ingatlan fedezet, az lenne-e?

Mennyi a jövedelmetek külön külön?

Folyószámlára érkezik a jövedelem?

Mióta van munkaviszony?

Vannak már hiteleitek?

2014. aug. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem túl sanszos.


Csak viszonyításképpen: én most veszek lakást 8,5 M ft-ért 3,5 M ft bevitt önrésszel (és plusz 600 e tartalékkal!), vi. 5 M ft-ot veszek fel (a bank jóváhagyta) adóstárs nélkül, de a lakás értéke jóval több, semmilyen tartozásom nincsen. Átlagos bp.-i jövedelmem van (nt. 190), 3 diplomám és 2 nyelvvizsgám. Ez utóbbi azért is fontos, mert a bank megnézi, hogy ha nincs munkád, akkor milyen jók a munkaerőpiacon történő elhelyezkedési esélyeid. Én a rendszerváltáskor voltam 7, 2 éve 14 napig munkanélküli összesen. Még azt is lecsekkolja a bank, mekkora a lyuk a hátsódon. Szülés előtti 10 M ft-os hitelfelvétel elég merész, és valszeg a bank sem támogatná.

Nekem is mondott már nemet anno a bank, és utólag nagyon hálás vagyok érte, bár akkor rossz volt. Ma nem tartozom a hitelkárosultak közé, szépen lassan összegyűjtöttem 4 M ft-ot, és úgy mentem vissza a bankba...

2014. aug. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Aha. Az nagyon jó, taps érte, de nem ez volt a kérdés. :D
2014. aug. 21. 14:38
 4/7 anonim ***** válasza:
hát, ha már kitapsoltad magad, és úgy érzed, elég felnőtt vagy, akkor menj be egy bankba, és kérj ajánlatot, aztán meglátod :)
2014. aug. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Csak tudnám, minek írogatsz felesleges kommenteket... Nem tudsz túllépni a témán?:)
2014. aug. 29. 14:30
 6/7 anonim válasza:

A legegyszerűbb, ha megnézel egy lakáshitel kalkulátort, ami valós piaci adatokkal számol. A többiről nem tudok nyilatkozni, de azt tudom, hogy ez a lakáshitel kalkulátor napi szinten van frissítve és kiírja, hogy mi mennyibe kerül és milyen feltételei vannak:


[link]


Én itt találtam meg a legjobb lakáshitelt és elégedett is vagyok.

2014. szept. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2014. szept. 30. 15:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!