Erre mi szükség van?

Figyelt kérdés

Szóval van fekete jövedelmem külföldről, próbáltam beváltani pénzváltóban, de mindenhol személyit meg lakcimigazolványt követelnek, mert ötszáz ezer felett van amit váltanék. Aztán én nem voltam hajlandó adni nekem ne rögzítsék az adataimat az az én személyiségi jogom! Kértem hogy csinálják meg anélkül, nem voltak hajlandók, próbáltam lefizetni a pénzváltóst akkor meg elküldött. Akkor beváltottam a felét majd két perc mulva a másik felét, erre megin személyit akart, mert azt mondta így nem lehet trükközni.


Hát milyen hozzáállás ez? Én vagyok a vevő, őneki meg az az érdeke minél több pénzt haggyak ott, mert ebből él. Meg nagyon jól tudom, hogy alvilágé az egész pénzváltás, akkor meg mit szabályoskodnak itt?


2014. júl. 31. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Miért nem mész el több pénzváltóhoz?
2014. júl. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
74%

"Én vagyok a vevő, őneki meg az az érdeke minél több pénzt haggyak ott, mert ebből él."


A NAV és más hatóságok pedig őbelőle élnek, és bizonyos pénzmozgási jogszabályoknak meg kell felelniük. Amúgy jogos: beváltod 100-200-300 eurónként, vagy megkérdezed mennyi a maximum, amikor még nem kér személyit. Igaz, ezzel veszítesz valamennyit, mivel többször lesz a párszáz forintos kezelési/váltási költség, de többszázezer forintnál nem hinném, hogy sokat számít.

2014. júl. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
Azért, Te akarsz fekete jövedelemből származó pénzt névtelenül beváltani, de a pénzváltás az alvilágé :D
2014. júl. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
93%
Megfogod anyud barátod/néd v. akárkit és többen váltjátok be.
2014. júl. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!