Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi tevő legyek nem tudom már...

Mi tevő legyek nem tudom már fizetni a hitelt? A letiltas szabályai érdekelnének! Bővebben lent

Figyelt kérdés
Arról van szó hogy a feleségemmel még 2007 Ben vettünk fel lakás hitelt de 2013 szeptember óta nem tudtuk fizetni! Ma meg kerestek az OTP faktoringtol és egy irreálisan magas törlesztő részletet kértek tőlem amit ha vért izzadnek se tudnám fizetni! Van két gyermekünk ami azért fontos mert van egy tervem arra az esetre ha a le tiltás be következne akkor legalább valamennyi pénzt ki mentsek! A lényeg az az hogy csak a mi házunk van le terhelve más nincs! A feleségem az adós társ a hitelben! Azt szeretném tudni hogy ha be nyújtjuk a bíróságra a külön élést és tiltananak tőlem gyerek tartast akkor ha le tiltananak de viszont ez az összeg nem fedezi a törlesztési összeget akkor a felesegemtol tiltananak-e úgy hogy egyedülállókent neveli a gyerekeket? Mert mind kettonknek van jövedelme de nem túl sok! Ha le tiltananak tőlem akkor tőle is fognak? Vagy ebben az esetben tőle nem? Probalnek időt nyerni mind addig amíg a kormány valami olyat nem talál ki ami nekünk is kedvezne akik tovább fizették a kelleténél a hitelt és nem fér bele az eszkozkezelo programba
2014. júl. 21. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:
41%

Nagyon jól gondolkozol.

Holnap írok privátban.

2014. júl. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy mi a halálnak adtak a bankok olyan embereknek hitelt, akik helyesen írni sem tudnak...


Egyébként rohadtul egyszerű. Ne legyen olyan jövedelmed, ami nem fekete/szürkegazdaságból származik, így tiltani sem tudnak. Ja és semmi nem lehet innentől a neveden.

2014. júl. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor fel vilagositalak hogy telefonról írok és nem az a lényeg hogy helyes e vagy sem ahogy írok! Arról szerintem nem tehet senki hogy a bankok így el bántak mindenkivel! Ez nem egyedi probléma ma Magyarországon! Ha ők meg keresik a kiskapukat azért hogy ki zsigereljenek akkor mi ezt miért ne használjuk ki a rendszer adta lehetőségeket ! Az meg hogy akkor adtak hitelt az azért volt mert akkor még meg felettünk a feltételeknek csak ám idő közben elfelejtettek meg kérdezni arról hogy ha emelik a törlesztő részleteket akkor azt fogjuk e tudni fizetni
2014. júl. 22. 01:13
 4/6 anonim ***** válasza:

menj be személyesen egyezkedni a követeléskezelő cég ügyfélszolgálatára (nem írtad, milyen településen élsz, de Budapesten a Vadász utcában (V. kerület), Miskolcon, Nyregyházán, Kecskeméten, Kaposváron, Zalaegerszegen és Székesfehérváron vannak irodák). A kapott részletfizetési kalkuláción ott van az ügyintéző neve, őt keresd, ne a telefonos ügyfélszolgálatot.


A kalkulációt gép végzi, megadott paraméterek alapján- nem vesz figyelembe egyéni élethelyzeteket. Ez a részletfizetési megállapodás nem kőbe vésett, lehet rajta változtatni, lehet kevesebb összegre szerződni.

Menj be és egyezkedj.


(amit jó ha tudsz: a felmondott hiteled már nem a banki feltételekkel kamatozik tovább, hanem késedelmi kamatozik, kamatos kamattal, valamint különböző jogszabályban meghatározott költségek terhelődnek rá).

Nagyon durván 2-3 év alatt ilyen magas kamatok mellett megduplázódhat a tartozásod.


A legrosszabb, amit tehetsz az az, hogy nem fizetsz semmit.

Nem tudom a részleteket, de pl. adott feltételek teljesülse esetln fel lehet ajánlani az ingatlanodat is közös értékesítésre, a Nemzeti Eszközkezelőnek megvételre, árverezésre stb.- ez ugye radikálisan csökkentené a meglévő tartozásodat.


Mivel adóstársak vagytok, teljesen mindegy, hogy milyen családi-jogi kapcsolatban vagytok egymással. Ha elváltok is, külön is éltek, akkor is mindkettőtökön igyekszik a követeléskezelő cég (majd a végrehajtó is) behajtani a tartozást.


Lehet kisebb részlettel is fizetni, nyugodtan próbáld meg.

2014. júl. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
41%

Dehogynem számít az, hogy tudsz-e helyesen írni. Azért számít, mert az már megmutatja azt, hogy a bank a hitelbírálat idején megfelelő gondossággal járt-e el.


Egyébként a legrosszabb amit tehettek tényleg az, ha nem fizettek. Arról pedig nem a bank tehet, hogy devizában adósodtatok el. Vállaljatok extra munkát, menjetek ki külföldre, vagy tudja a fene.

2014. júl. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem egy autóm van ami "céges". (lízing) Igaz,még a házasságunk előtt vettem jóval. Amikor 178 vagy 168 volt a chf..aztán jött a krach. Mindenesetre nincs bankszámla,nincs telefon (csak domino),nincs pontgyűjtő kártya,nincs semmi másom. A fizum 77 ropi ami a feleségemnek megy..

A kocsihoz a felesémnek annyi köze van,hogy van egy bahajtási engedélye.

Nekem Ennyire sikerült megoldani.

2014. aug. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!