Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van olyan magyar bank ami...

Van olyan magyar bank ami Dániában is elérhető?

Figyelt kérdés
tehát, tudok e magyar bankkal dán korona alapú számlát nyitni ez érdekelne

2014. júl. 5. 09:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Picit kevered a fogalmakat.


Hiaba 'ugyanaz' a bank, orszagok kozott nincs 'atjaras', hiaba is nyitnal idehaza dan koronas szamlat, odaat a ugyanugy 'kulfoldi' bankszamla lenne, iszonyatdraga kp-felvettel. Ugyet intezni is csak itthon tudnal, mar persze csak azt, amit nem lehet netbankon keresztul. Ha ott akarsz munkat vallalni, ott kell szamlat nyitni, mert a kulfoldi atutalas a munkaadonak plusz koltseg lenne, amit nyilvan nem fog vallalni.

2014. júl. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

megyek dániába augusztustól, és nyitni akarok egy nemzetközi számlát amire lehet forintról dán koronába utalni, de csak olyat találtam eddig ami euró alapú, amikor is az átváltást nem csak a forint-korona között kéne megfizetni hanem az euro-korona között ezért kéne valami megoldás, hogy ne kelljen 2x-esen veszteségesen járnom minden egyes fizetésnél..


nyitni fogok dániában számlát, de addig az 1-2 hétig, míg kifizetem a kauciót az albérletre, ne kelljen pluszba több ezer forintot ráfizetnem, meg lehet ezt úszni valahogy vagy felejtsem el?

2014. júl. 5. 10:07
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
nincs ilyen, hogy 'nemzetkozi szamla'. vigyel keszpenzt, ha nem akarsz a valtassal bajlodni. idehaza szerintem nincs lakossagi DKR alapu devizaszamla, legalabbis a nagy bankok nem foglalkoznak ezzel.
2014. júl. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az MKB banknál lehet DKK alapú számlát nyitni, de szerintem a leírásod alapján felesleges.
2014. júl. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4es


tényleg lehet? miért mondod, hogy felesleges lenne?

egy nemzetközi visa kártyát szeretnék nyitni, dombornyomott

2014. júl. 6. 13:14
 6/7 A kérdező kommentje:
ha ezzel megoldódnak, hogy forintról közvetlen koronára lehetne váltani az miért lenne felesleges?
2014. júl. 6. 13:14
 7/7 anonim ***** válasza:

Elég sok a fogalomzavar, meg eddig azt írtad, hogy számlát szeretnél, azt nem hogy bankkártyát is.

A bankszámla és a bankkártya két különböző dolog. Bankszámlát tudsz nyitni, de DKK alapú bankkártyát nem tudsz otthon igényelni.


Ha kauciót, lakbért kell fizetned egyszerűen átutalod a forint számládról (kártyával ezt eleve nem tudod kifizetni).


Vagy nyitsz kint egy számlát és oda átutalod a pénzedet, vagy viszel készpénzt.

2014. júl. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!