Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Tőzsdei árfolyamok kizárólag...

A Tőzsdei árfolyamok kizárólag a hírek alapján változnak?

Figyelt kérdés

Attól függően mit tesznek közzé?


Most nem arra gondolok, hogy egy cég közzéteszi a negyedéves jelentését, hanem hogy megjelenik egy cikk, hogy esni fog jövő héten az eső és akkor emelkedik az "esernyőrészvény".



Mi minden befolyásolja az árfolyamot? pl. Arany árfolyamát? Milyen szintig tudják ezeket elemezni?


Lehetnek olyan bonyolult szoftverek, amik pl. nyilvános hírkeresések alapján próbálja megbecsülni az emberek milyen hírt olvashatnak adott részvénnyel kapcsolatban és az alapján tippelne emelkedésre vagy csökkenésre?



Például kigyűjtöm az elmúlt egy órában megjelent híreket az arannyal kapcsolatosan. Összeszedem az autóipartól a kitermelésen át a bármi másig híreket ami az arannyal kapcsolatos, és az alapján próbálok fogadni az árfolyamra?


Ez működhet?



2014. jún. 23. 09:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem, dehogy - a tőzsdei árfolyam az eladás-vétel alapján változik. Az, hogy ezt mi befolyásolja, az elemezhető, de igazából számtalan faktor benne van (még a véletlen, sőt, programhiba is...).


Amúgy vannak kereskedő szoftverek, nagyon változatos bonyolultsággal. De pusztán azután, hogy elolvasol meg kigyűjtesz néhány hírt, én nem vágnék tőzsdébe, de ez én vagyok.

2014. jún. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kereslet-kínálat határozza meg, és persze van ebben szerepe a híreknek, de nem pusztán azok határozzák meg.


Eleve kétféle megközelítés van, az egyik a technikai alapon, a másik fundamentumok alapján elemez. A technicista megközelítés nem foglalkozik a céggel és a híreivel sem, mivel úgy véli, a hírek és amit a cégről tudni lehet, már be vannak árazva az árfolyamba, ehelyett a múltbeli árfolyam mozgás és forgalom alapján próbálja előrejelezni a jövőbeli árfolyamot, mindenféle alakzatokat néz például. A fundamentalista elemzés ezzel szemben a cég értékét próbálja valamilyen módszerrel meghatározni (pl. megbecsüli a jövőbeli diszkontált cash flow-t, vagy a nyereség alapján, esetleg osztalékot vagy a cég tőkéjét nézi, cég függő is, hogy melyik működik jobban), és ha az általa becsült cég érték magasabb, mint a tőzsdei árfolyam, akkor alulértékeltnek tekinti, ezért veszi, ha alacsonyabb, akkor felülértékeltnek, ezért eladja. De valójában a hírek is a fundamentális elemzés kellékei, hiszen azok alapján lehet következtetni a cég működésére, helyzetére, környezetére.


Vannak hírolvasó robotok, nyilván azok sokkal gyorsabban reagálnak a hírekre, mint egy ember, de persze egy komolyabb ilyen robotnak nem csak a fejlesztése nem egyszerű feladat, hanem kell hozzá az IT infrastruktúra is, az nem valószínű, hogy az otthoni gépeden futtatva egy ilyen robotot, meg fogsz gazdagodni.

2014. jún. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!