Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Intrum Justitia hitelkártya...

Pepe960 kérdése:

Intrum Justitia hitelkártya tartozásra az erederti bank kamatait használhatja a követelés folyamatában?

Figyelt kérdés

Cetelem bank hitelkártya a szóbanforgó kérdés.

A banknak tényleg tartozom de a IJ az nem bank szerintem.


2014. jún. 10. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Ha az Intrum Justitia felvette veled a kapcsolatot, akkor ez azt jelenti, hogy a bank többszöri kísérlete, hogy behajtja tőled a tartozásodat sikertelen volt, így ők "eladták " a tartozásodat az Intrum Justitiának. Innentől kezdve a Cetelem bank nem foglalkozik veled. Minden tartozásod most már a I.J-é. Így ők szabályozzák meg, hogy mennyi a kamat, és mennyi a kezelési költségük amivel téged terhelnek meg a fennálló tartozással együtt.
2014. jún. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az világos ,hogy az IJ. kezeli a tartozást ami valóban a nem fizetésem miatt hozzá került.A lényegi kérdésem inkább az,hogy a banki hitelkártya kamatokat alkalmazhatja e amint azt tudnivaló egy hitelkártya kamata elég magas.De volt egy banki lezárás annak van végösszege ami már tartalmazott a szerződés bontásig ill. a követelés behajtásra adás időpontjáig tökét,kamatot is.Ezért sokallom,hogy az IJ is eredeti banki kamatokkal számolja tovább a követeléskezelést.
2014. jún. 11. 04:46
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem olyan biztos, hogy az IJ-nek tartozol.Kaptál e tértivevényes levelet, melyben értesítenek az engedményezésről, kaptál e erről szerződés másolatot? Lehet csak az adataidat adták át nekik, mint megbízott követeléskezelőnek, hogy téged zaklasson, rávegyen a fizetésre. Ez még nem egyenlő a követelés eladásával, vigyázz, nagy különbség, neked sem mindegy mennyit fizetsz.
2014. jún. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen a Cetelemtől kaptam levelet,hogy átadta az IJ nek és a továbbiakban feléjük kell teljesítenem.A levélben szerepelt összeg is ezért gondolom,hogy ez a lezárási végösszeg.Az IJ vel részletfizetesi megállapodás mint olyan csak egy megkereső levelükben eset szó amibe beleírtam az álltalam vállalni tudó havi befizetést amire egy telefonos megkeresés alkalmával az ügyintéző közölte ,hogy ez annyira keves,hogy semmire se elég szinte.A tartozasom nem fog tudni csökkenni mert a hitelkartya kamata jelentős.Ezért tettem fel a kérdésem,hogy banki jogosultsággal rendelkezikaz IJ mikor az eredeti bank kamatait alkalmazza tovább s még a többi sallang ami őt megilleti a részletek alatt.Ja és jut eszembe,hogy ezen az egy levélen kívül amibe beírtam a vállalni tudó összeget részemről más nem jött,mint egy ismerősömnek akinek az első levél után jött csee és a levél tartalmazta a megllapodásukat reszletfizetesi időt hónapra napra lebontva amiből látja hogy mikor is van vége a részletfizetesi megállapodasnak.Én meg csak küldöm azt az igaz nem sok de számitó havi 5000 ft ot mindenfèle részletfizetési szerződés nlkül.Ebben a hónapban már nem küldtem nekik mert valami azt súgja hogy ez így nem hivatalos az eljáras a reszükről .
2014. jún. 12. 05:32
 5/8 anonim ***** válasza:

Az I.J megteheti, hogy a hitelkártya kamatait veszi figyelembe. Emellett a saját egyéb költségeit is hozzácsatolhatják az adósság törlesztéséhez.

Neked a törlesztésnél figyelembe kell venned a kamat emelést. Lehet, igazat mondtak abban, hogy havi 5000 forint az kevés, mert így csak a ráment kamatot fizeted. Ők ezzel nem akarnak rosszat , hiszen végül is te jársz rosszul. Éveken át csak a kamatot fizetnéd, a tartozásod nem csökkenne. Ezért kell reális összeget fizetni. 5000 forintot ilyen esetben én is kevésnek, és értelmetlennek tartom. Minimum 10 ezret kéne fizetned havonta. Azon se lepődj meg ha az I.J ennél nagyobb összeget mond. 15-20 ezret. Mivel a céljuk az, hogy a tartozásod pár év alatt leteljen. Havi 5000 forintos törlesztéssel még 10 év múlva is fizetni fogsz. Fizess többet a te érdekedben.

A szerződésed menni fog, csak idő kérdése. Mivel telefonon már beszéltetek, és a telefonbeszélgetés rögzítve van, nem hivatkozhatsz arra, hogy nem tudod mennyit kell fizetned. A telefonban biztos mondták, hogy mennyi összeget várnak.

A szerződésed meg adminisztrációs lassúsággal készül..De meg fogod kapni.

2014. jún. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem alkalmazhatja a hitelkártya kamatait az IJ, nem ismerem a konkrét erre vonatkozó törvényt, de a józan paraszti észnek teljesen ellentmond, mindenképp ügyvédet kérdeznék meg, megéri azt a 10.000Ft-ot egy tanácsadás szerintem. A szolgáltatás megszűnt, egy fix összegű tartozást adhatott el a Cetelem, nem egy szolgáltatást. Ezzel vele a szerződésed is megszűnt. Lett egy új szerződéses viszonyod az IJ-vel. Ő a normális kamatokat alkalmazhatja, valamint a költségeinek is reálisnak, összegszerűen tételesen levezetettnek, reálisnak kell lenniük. Ez a része a követeléseknek a bíróságokon rendszeresen megbukik. Aki elviszi a bíróságra, annak a kamatokat megítélik, az egyéb költségeket nem vagy csak igazán minimálisan, mint postaköltség, ilyesmi.
2014. jún. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

BŰNCSELEKMÉNY HA A BANK KIADJA AZ ADATAINKAT A VÉGREHAJTÓNAK!


Bűncselekmény ha a bank a végrehajtónak kiadja az adatainkat?

A 2012. január 1-én hatályba lépett, új adatvédelmi törvény számos változást hozott. Ezek között olyanok is vannak, amelyek kiváltották az Európai Unió tüzetesebb vizsgálatát. végrehajtó-kalapacs_alatt


Mégis, az összehasonlításból kiderül, hogy nem sok minden változott. Továbbra is akkor kezelhető személyes adat, ha azt egy törvény közérdekből elrendeli, vagy az érintett beleegyezik az adatkezelésbe.

Több szakértő véleménye szerint, amennyiben tartozás van valamilyen Szolgáltató illetve Bank felé, és már egy idő eltelt nem fizetéssel a szolgáltató illetve bank kiadja harmadik félnek a személyes adatokat, behajtás jogcímén. Ezzel azonban, súlyos bűncselekményt követnek el!


A személyes adatkezelésről szóló törvény szerint nem adható ki személyes adat harmadik félnek csak abban az esetben, ha az adóst erről levélben tájékoztatják, és beleegyezését megkapják. A törvény 6. §.-nak 8. pontja szerint, azonban:… „(8) Kétség esetén azt kell vélelmezni, hogy az érintett a hozzájárulását nem adta meg.”

Abban az estben, ha adósság kezelő faktoring cégek megkeresik az adóst, hogy a nevesített szolgáltató, vagy bank kezelésébe, illetve tulajdonába adta az adósságot, felmerülhet a kérdés, hogy vajon jogában állt-e?

A szolgáltató, illetve bank nem jogosult a követelésének eladására, mert az adós a szolgáltatóval. illetve bankkal kötött szerződést és nem a faktoring céggel.Ezek a faktoring cégek teljesen jogtalanul járnak el. Követelés kezelésére sem jogosultak csak az a cég, akivel az adós szerződést kötött.


Ennek módja a jogosult szolgáltató illetve bank kér az adós ellen fizetési meghagyást és annak alapján bírósági végrehajtást, ez a jogos eljárás.


Tehát, amennyiben zaklatja az adóst ilyen nemű faktoring cég, az adós írjon egy feljelentést a Pesti Ügyészségre, és ennek keretében kérje az ügyészséget a faktoring cég felszámolására, a személyes adatainak a faktoring cégnél azonnali megszüntetését továbbá a szolgáltató illetve bank, aki az szigorúan titkos adatait kiadta, kérjen ellene kártérítési kötelezettség megállapítását.


Ha az adós valamikor mégis szóban vagy írásban beleegyezését adta ezen adatok kiadására, írjon levelet a faktoring cégnek, hogy kéri az adatai azonnali törlését, mert nem velük szerződött, hanem a jogosult szolgáltatóval vagy bankkal. Továbbá az adós írjon egy levelet a szolgáltatónak vagy a banknak és szólítsa fel, hogy úgy rendelkezik, hogy ezen túl az adatait zártan kezeljék és megtiltja az adatok harmadik félnek való kiadását.

2015. máj. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
35%-os kamat ketyeg rajta a kifizetés napjáig...
2016. ápr. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!