Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik bank melyik csomagját...

Melyik bank melyik csomagját válasszam?

Figyelt kérdés

Tehát: megszűnt a 0 forintos számlavezetési díjú diákszámlám a 18. életévem betöltése miatt. Az AXA banknál noha akciósan július 31-ig nincs számlavezetési díj, a jelenlegi OKÉ1 csomagban augusztus 1-től 450 forint lesz a számlavezetési díj. (Nincs havi rendszeres jövedelmem, 5000 forintot kapok havonta szüleimtől, azért van bankszámlám, mert jobb onnan kezelni a pénzt, a készpénzt állandóan elszórnám. Tehát a jövőben is kellene nekem bankszámla, egyáltalán nem érné meg teljesen megszüntetni.)

Szóval olyan számlacsomag kéne, amelynek nincsen havi számlavezetési díja. Ugye havi 2 készpénzfelvétel bárhol ingyenes, ha kitöltöm azt a nyilatkozatot, ez még havi jövedelemhez sincs kötve.

Elsődlegesen a Gránit Bank "Sztár" csomagját választottam ki, de még nem döntöttem el, lehet, hogy van(nak) rejtett hátulütője(i).

Ti melyik bankot javasolnátok nekem?


2014. máj. 31. 13:31
 1/10 A kérdező kommentje:

Ja, amit kifelejtettem: a bankkártya fontos, de arra mondjuk 2-3 évente 2-3 ezer forintot rá is szánok. Az a lényeg, hogy egy hónapban ne kelljen átlagosan 200-400 forintnál többet költenem összesen a bankkártya, bankszámla és egyéb szolgáltatások megtartására (netbank, stb.).

Az egyáltalán nem fontos, hogy nagy bank legyen, tehát nem kell nekem például készpénzzel fizetős bankfiók, a netbank bőven elég, ha az ügyek nagy részét (utalásokat, bankkártya limit módosítását, ilyesmiket) el tudom onnan intézni.

2014. máj. 31. 13:34
 2/10 anonim ***** válasza:
2014. máj. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

[link]

Meg még ezt is találtam.

2014. máj. 31. 13:42
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Én is nézegettem ilyen oldalakat, de ezek az oldalak biztos, hogy friss adatbázisból dolgoznak, és az összes rejtett költséget beleszámolják? Nem szeretném, hogy "becsapjanak".
2014. máj. 31. 13:43
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, az általam megadott beállításokkal ez is a Gránit Bank Sztár díjcsomagot ajánlotta. Vélemény arról, amit utólag küldtem kommentben?

Most akkor már gyakorlatilag csak ez a kettő maradt "versenyben" szerintem...

2014. máj. 31. 13:47
 6/10 anonim ***** válasza:

Sose a bank csilivili ajánlóját nézd, mert oda tényleg csak az van leírva, ami ingyenes és az nincs, amiért fizetni kell.

Mindig a hirdetményt (néhol kondíciónak hívják) kell nézni.


Pl. Magnetbank:

[link]


Kiderül, hogy nincs olyan csomagjuk, amihez lenne ingyen bankkártya.


De a Gránitnál:

[link]

is csak az első évben van ingyen a kártya.


Egyébként én a [link] kalkulátort szoktam nézni. Benne van ezekben minden költség, bankmonitoron még azt is meg tudod nézni, hogy milyen költségeid lesznek a még nem hatályos hirdetményekkel ( amit a bank már nyilvánosságra hozott, de mgé nem lépett érvénybe).

2014. máj. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyébként ha nem használod a bankszámládat, akkor az OTP Junior is megfontolandó. Az utalás igen drága, de a fenntartási költségek nem.
2014. máj. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nincs bajom azzal, hogy fizetni kell a bankkártyáért, azt szinte mindenhol kell. Ahol nem, ott meg a számlavezetésért. Pontosan tudom, hogy egy évben átlagosan el fog menni 3-4000 forint, de ezzel nincs is semmi baj. A lényeg, hogy több ne menjen el, mert pl. az Axánál az éves költség ahogy számolom, 7-8000 forintot is elérheti majd. Egyébként megnéztem a kondíciókat, s az említett 2 banknál egész szimpatikus volt. Amit nem értettem, hogy a Magnet banknál hogy van az, hogy lehet választani a különböző számlavezetési díjak között. Ki fizetne érte egy ezrest, ha 0 forintból is megoldható? Nem egyértelmű ez nekem... A másik, ami a Magnetnél nem egyértelmű, hogy mi az a "Minimum fizetési számla egyenleg", amelynek értéke amúgy 1000 forint.

Forrás: [link]

Egyébként: minden választ felpontoztam, ha jön még bármilyen, valamilyen szinten hasznos válasz vagy vélemény, azokra is hasonló sors vár.

Egyébként most nézem az Erste Bankot is, ott a diákigazolvány miatt 199 forint lenne a számlavezetés, s vagy kaphatnék dombornyomott kártyát a nem dombornyomott áráért, vagy pedig ingyenes SMS-értesítőt minden tranzakció után, ami ugye biztonságosabbá tenne mindent.

2014. máj. 31. 14:49
 9/10 A kérdező kommentje:
Az oldal most kidobta nekem a Sberbankot is. Viszont nem tudom, hogy ezek a kisebb bankok (Sberbank, Magnet, Gránit) biztonságosak-e. Tehát nem mehetnek-e esetleg mondjuk csődbe bármelyik pillanatban. Meg ha ezek átvernék esetleg az ügyfeleket, vagy valaki ellopná az ügyfelek adatait, attól tartok, nem lenne elég nagy botrány belőle, és nem érdekelne senkit, mert ezek "kicsi, jelentéktelen" bankok. Ámde mondjuk egy Erste Banknál vagy OTP banknál garantáltabbak a dolgok, ha esetleg egy kicsit drágábbak is. Vélemények erről?
2014. máj. 31. 14:54
 10/10 A kérdező kommentje:
Oké, Sberbank felejtős, ingyenes számlavezetés a feltételek teljesülésekor, de semmit sem ír akkor, ha nem teljesülnek... Sehol sem találok részletes kondíciókat a holnapjukon, úgyhogy róluk ennyit.
2014. máj. 31. 14:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!