Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Valaki segítene lakáshitelekke...

Valaki segítene lakáshitelekkel kapcsolatban debrecenben?

Figyelt kérdés
Mennyi önerő kell, egy 6-7 m-os lakáshoz(panel)? Milyen lehetőségek vannak?
2009. dec. 27. 08:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Legalább 60% önerő kell. De ha van másik ingatlan amit jelzálogra fel tudsz ajánlani, akkor akár 100%-ig is hitelből vásárolhatsz. Legalábbis nemrég még ez volt igaz. Mikor mi vásároltunk lakást, akkor én valamennyi bankba elmentem, kikérdeztem őket. Érdemes, mert nagyon nagy különbségek vannak. Én a végére teljesen kiképeztem magam a hitelekből, de megérte, mert sokat spóroltam vele.
2009. dec. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Legalább 60% önerő kell" ??? Kedves utolsó válaszoló, nem szabad olyasmiben tanácsot adni, amiben csak a saját tapasztalataid alapján vannak információid. Lehet, hogy a Te hitelképességed alapján csak ezek a számok voltak igazak, de azt nem tudhatod, a kérdező mennyire hitelképes.

Lehet, hogy semennyire nem hitelképes és egyáltalán nem kap sehol hitelt, de az is lehet, hogy neki 20% önerő is elég.

Bizony van ilyen még manapság is, sőt még ennél jobb arány is előfordult már az eddigi ügyfeleim között speciális esetben nem is olyan rég.(400.000Ft önerővel megvenni egy 8,5 milliós házat szerintem elég jó arány, ami ugye nem 60%?)


Minden eset egyedi, minden bank másképp bírál, más számok lehetnek igazak rád és más másokra.

Ugyanabban a bankban is többféle eredményt kapunk egy kevésbé hitelképes és egy hitelképesség szempontjából ideális ügyfél esetén. A különbség kamatokban és a finanszírozási arányokban is megmutatkozhat, ezért nem szabad általánosítani.

2009. dec. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!