Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nem fizetem, tovább hitelem...

Ha nem fizetem, tovább hitelemet, mi lesz?

Figyelt kérdés
Mit tud tenni a bank?
2014. ápr. 8. 08:38
 1/7 anonim válasza:
82%
Egy ideig próbál meggyőzni, akár zaklatni is, hogy fizesd. Utána felmond, majd közjegyző által is megkapod a felmondást, végül kilakoltatnak, amennyiben ingatlan hitelről van szó. Ha autó hitelről, akkor azt veszik el. Továbbá tiltják idővel a maradék tartozás miatt a fizetésedből/jövedelmedből is a szükséges összegeket, behajtókat küldenek rád stb. A fizetésed tiltása max. 50%ig mehet.
2014. ápr. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
82%
De egyébként sok mindentől függ pl. hogy milyen hitel, és mennyi a tartozás, hogy jogos-e, vagy jogtalan-e a követelés, ezt érdemes lenne ügyvéddel letárgyalnod. Felesleges dolgoknak ne tedd ki magad, hidd el jobb a békesség.
2014. ápr. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: szívás lesz de nagyon... :(

Egy fél életen át nem szabadulsz ha a tartozás nagyobb mint amit árverésen el adnak.

2014. ápr. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy részlet kimaradt, ha pl. autóhitel.

Első körben elveszik a kocsit.

Közben már tiltják a fizetésed.

Nem 50, hanem 33%, ha csak egy letiltás van.

Akkor 50%, ha több helyről érkezik letiltási kérelem a végrahajtóhoz.

De még ezek mellett is előfordulhat, hogy ha úgy ítélik meg, hogy a fennmaradó összeget túl hosszú idő alatt tudnák levonni a fizudból, akkor bizony ha van ingatlan a nevedre, bejegyeztetik a tulajdoni lapra, és elindítják az árverezést.

Akár egy autóhitelből fennmaradó pár száz ezer ft miatt. Főleg ha minimálbért keresel, vagy nincs is munkád.

Ha 10 év alatt tudná levonni, azt nem fogja megvárni.

2014. ápr. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Igen, ez tényleg lemaradt. Érzékeltem is, hogy vmit lefelejtettem.
2014. ápr. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Kéne tudni több infót, az is eszembe jutott még, ha lakás, vagy autó hitel, hogy az se mindegy, hogy miért nem fizeted, pl. átmeneti anyagi gondok miatt, vagy csak, mert így akarnál dönteni? Tartozás milyenségétől függően, ha csak átmeneti gondokról van szó lehet, azért a követelőkkel egyezkedni. Lakás terén pl. kérhetsz moratóriumot is a banktól. Az akár fél éves is lehet.
2014. ápr. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Követeléskezelőnél dolgozom.

Inkább fizesd, ha tudod vagy próbálj még a felmondás előtt álló hiteleden módosítani, ha lehetséges, illetve az ingatlant eladni, bérbe adni stb. ha tudod.


Ha (általában) 3 havi nem fizetés után felmondott hiteledet követeléskezelőre engedményezik, attól a pillanattól kezdve a jelenleg érvényes kamatozás HELYETT késedelmi kamatozik, többszörösére nő a kamatlábad és már az átvételkor jelentős költségek rakódnak rá, amelyet neked kell megfizetned (erre jogszabály van, gyakorlatilag szinte bármilyen a hiteleddel kapcsolatos költséget rád terhelnek, ezzel növelve a tartozásösszeget- legyen akár új értékbecslés az ingatlanodnál, akár tértivevényes levelezés költsége, akár fizetés meghagyás, végrehajtási illetékek, bírósági, szakértői díjak stb.- iszonyatosan sokféle költség létezik, minden ügy más és más lehet).


Az egy dolog, hogy te azt mondod, hogy sem a hitelt, sem a később rárakódott költségeket nem fizeted, attól az ott kamatozik neked és nagyjából 3-3,5 éven belül valóban megduplázódhat a tartozásod.


A követeléskezelő érdeke is, hogy fizess- így egyezkedni is próbál veled- akár részletfizetési megállapodással (ezesetben is pl. náluk keletkezett kamatot elengedhet, de vásárolt tőkét- tehát a "bebukás" pillanatában élő és megvásárolt tőkét(amennyibe "került" a követelésed engedményezése) nem, mert azután a cég is komoly járulékokat fizet ki)

Amennyiben munkahelyed van, akkor fizetési meghagyás után a beleegyezésed nélkül is tiltják a fizetésedet, 33%-ban vagy akár 50%-ban is.

Jogerős végzés alapján inkasszálhatják a számládat stb.

Még végrehajtási szakasz előtt lehetséges pl:

- közös értékesítés (együtt értékesíted az ingatlant a követeléskezelővel, ő kiveszi belőle a tartozásodat, egymással elszámoltok, már ha van mit)

- NET- ha a jogszabálynak megfelelsz, akkor a követeléskezelő indítja az eljárást, hogy az ingatlanodat felajánlja az eszközkezelő alapnak

- visszabérléses konstrukció: értelemszerűen ez is ingatlanhitel esetén van


Végrehajtási eljárás keretében az ingatlanodat végső soron árverezhetik több körben.

Sajnos azt érdemes tudni, hogy a hitelkihelyezés előtti becsérték és az ingatlan menekülési értéke között (amennyire most terhelten, általad lakottan értékelve) óriási különbség van. Amennyiben 2.3.4.5 árverésekre kerül sor, úgy egyre csökken a kikiáltási ár is, az 5. árverésen már csak ennek a menekülési értéknek az 50%-a átlagban.

(ha az akkor 10 MFt piaci értékű ingatlanodat a hitelfelvételkor 10 MFt-ra értékelték, akkor simán lehet, hogy a menekülési értéke- a rossz fizetési morálod, a lakottsága, az ingatlanpiaci válság stb. együttes következményeként élből csak 6-7 MFt lesz, ennek 80%-a, tehát 5-5,5 MFt a kikiáltási ár. Ha pont megveszi valaki, akkor sincs nagy szerencséd.

hacsak nem >, mint 50% önerővel vetted az ingatlant (valljuk be, az elmúlt években inkább a 0-hoz közeli önerő volt jellemzőbb), akkor még van egy fennmaradó hitelrész (mert a korábban felvett mondjuk 7-8 MFt-od az évek alatt felkamatozott 10-12 MFt-ra, ebből árverésen befolyt 5-6 MFt- továbbra is tartozol a követeléskezelőnek 5-7 MFt-tal, de már házad sincs és amint lesz munkdá, jövedelmed, vagyonod, örökölsz stb. azonnal veszik ki a részüket).


A legjobb, amit tehetsz, hogy próbálsz a még élő szerződésedben egyezkedni, átütemezni vagy legalább elodázni a felmondást (árfolyamgátba való belépés pl.), illetve a legtöbb banknál létezik olyan opció (csak nem reklámozzák agyon), hogy még nem hátralékos, tehát rendsen fizetett hitelnél évete egyszer költségmentesen lehet szüneteltetni a részletfizetést max. 3 hónapig (elbírálják, nem automatikus), madj a 4. hónapban egyszerre törlesztesd a 4 havit, viszont addig nem kamatozik az a 3 havi sem- ha van remény arra, hogy pénzhez jutsz, akkor ez is megoldás lehet.


Minden jót.

2014. ápr. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!