Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ismertek olyat aki visszafizet...

Ismertek olyat aki visszafizette a lakáshitelét?

Figyelt kérdés

csak azért.. mert 15-20 év igen sok ahhoz hogy az ember annyira optimista legyen hogy mindig tud fizetni annyit h törleszteni tudjon, és minden másra is jusson.Máskülönben meg persze megvannak az előnyei is..


Személyes tapasztalatból is megköszönöm ha irtok hogy belevágnátok/vágtatok már e egy nagyobb összegű hitelbe.


2014. márc. 24. 16:45
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Nekem az a személyes véleményem, hogy soha nem vennék fel 15-20 millió forintokat, illetve nem mennék bele 15-20 év futamidőbe.

Inkább a kivárás híve vagyok, illetve, hogy lentebb adja az ember az igényeit, ha nem telik jobbra. Nem vagyok abszolút hitelellenes, de sokkal elszalad a ló.

2014. márc. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezert kell

1. harom de jobb ha hathavi fizetesnek megfelelo vesztartalekot felhalmozni, amihez csak szukseghelyzetben lehet nyulni (pl allas elvesztese)

2. a hitel legalabb 20-25%-anak megfelelo onerot osszegyujteni

3. torlesztoreszlet soha ne legyen tobb mint a havi netto jovedelem harmada.


Ezalapjan lehet beloni mekkora hitelosszegre vagy hitelkepes, es ezen tul nem szabad nyujtozkodni.


Lakashitel eseten ki kell azt is szamolni hogy mennyi kamatot fizetsz a banknak 20 ev alatt amiert hasznalod a penzet. (nem toket csak kamatot!)

aztan ha ez annyi vagy tobb mint egy alberleti dij, akkor nem eri meg a mutatvany, hiaba "sajat"

2014. márc. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én ismerek, de ők jól kerestek, mindig tudtak törleszteni, végtörlesztésre meg tőlünk kértek kölcsön, és fél év múlva megadták.
2014. márc. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen ismerek ilyet. Sógoroméknak tavaly telt le a hitelük 15 év után, nekik anno volt némi önrész is.

Másik sógoroméknak még nem telt le, nem tudom pontosan mennyi van még nekik, de biztosan még minimum 6-7 év.

Nekik nem volt önerőjük, a szülők háza van jelzálogra jegyezve, így kaptak hitelt. Elég szűkösen élnek, nem tudom hogyan bírják ki a hitel végéig.

Mi pedig hála istennek, megúsztuk banki hitel nélkül a lakásvásárlást.

Hitelünk van, de nem a banknak törlesztünk hanem kereszt szüleimnek akik adtak kölcsön 5 millió forintot, legális szerződéssel.

Ebből vettük tavaly az 52m2-es lakásunkat... nagy segítség!

2014. márc. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Én 1 olyan hitelt fizettem már ki, ami lejárt (ez egy 21 éves szabad felhasználású kölcsön volt, olyan 2 millió körüli összeggel), illetve 2 olyat, amit akkor fizettünk ki amikor az ingatlant eladtak (jelzálog alapú kölcsönök, kb 7-8 milliósak/db).


A feleségem is kifizetett már egy olyan hitelt, ami lejárt (ez relatív rövid, 10 év futamidejű volt, kb 2 millió tőkével).


***


Egyébként nem, nem vágnék bele nagyobb összegű hitelbe, hacsak nem lenne valami piszok jó konstrukció (pl támogatott lekáshitel szinte nulla százalék kamattal, ahol a hitel mértékét befektethetném szinte biztosan több %-ot hozóra).


Ha nincs valamire pénzem, akkor az egy jó jel, hogy nem kéne megvennem. Inkább várok.

2014. márc. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem elég hülye egy kérdés már bocs. Valahol kell lakni, így munkanélküliként albérletet is fizetni kell, szóval az nem indok.
2014. márc. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tesómék vettek házat hitelre 5 évvel ezelőtt, akkor ~9 milliót vettek fel, azóta fizetik csúszás nélkül. most a tartozásuk 14 millió :D


sosem fognak ettől szabadulni. Én már rég porig égettem volna a házat, és eltűntem volna a Föld színéről a helyükben.

2014. márc. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy lakáshitelem, amit visszafizettem. Viszonylag nem olyan sok, persze ez nagyon viszonylagos. Sok áldozattal járt, sokan hülyének is néztek érte, amiért belevágtam. Ez már több int 2 éve volt, lassan megadtam a magánembereknek is a tartozásomat. Én még most is azt mondom, hogy, bár nem volt könnyű, de megérte. Jó érzés azt tudni, hogy az enyém a lakás és nem kell a banknak fizetnem x összeget havonta nagy kamattal akkor is, ha van pénzem, munkám, akkor is, ha nem. Időközben az én munkaviszonyom is változott: az állandó munkahelyemen kiszámíthatatlanul fizetnek, viszont a kényszer hozta vállalkozásom időközben egy elég jól jövedelmező üzletté nőtte ki magát. Ha az ember valamit akar, akkor megtalálja a módját annak, hogy hogy kivitelezi. Tudom, nagy szavaknak hangzanak ezek, ám én mégis így gondolom. Persze mindennek ára van, nekem megérte.
2014. márc. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!