Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a helyzet Magyarországon...

Mi a helyzet Magyarországon ha visszaélnek a bankkártyáddal?

Figyelt kérdés

Angliában volt először bankszámlám, és amikor egyszer visszaéltek a kártyámmal és láttam hogy olyan költségek voltak a számlakivonaton amikhez közöm sem volt akkor felhívtam őket, feltettek pár kérdést és szó nélkül visszautalták a pénzt.


Az itthoni bankrendszer állapotából kiindulva nehezen képzelem el hogy ugyanígy működne a dolog, de ha nem, akkor mégis hogy?


Tegnap egy taxis nagyon próbálta mozizni amikor ütöttem be a PIN kódomat, ennek kapcsán merült fel bennem a kérdés.


2014. márc. 2. 13:30
 1/2 anonim válasza:

1991 óta van bankkártyám, azóta használom napi rendszerességgel vásárlásra, úgy 8-10 éve interneten is vásárolok vele.

SOHA nem volt még probléma vele.


A visszaélések elkerülésére a legjobb megoldás, ha mindig nagyon odafigyelsz, ha olyan helyzetben nem használsz bankkártyát, ahol gyanús valami, ha eltakarod a billentyűzetet, amikor BÁRHOL beírod a PIN-t.


Az esetleges ellopás ellen azzal lehet védekezni, ha ráírsz 3 db négyjegyű számot a kártya hátára (véletlenül se egyezzen a PIN-ëddel!!!).

A tolvaj szinte biztos, hogy végigpróbálgatja a felírt számokat, a harmadik után a gép bevonja a kártyát.


Szóval csak ésszel és nem lehet baj belőle!!!

2014. márc. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom, aranyos vagy, de nem ezt kerdeztem:) De azert tenyleg koszi!:)
2014. márc. 10. 09:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!