Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Otthonteremtő hitelhez szükség...

Otthonteremtő hitelhez szükséges doksikat mennyi idő alatt adják ki? NAV és OEP igazolásokra gondolok.

Figyelt kérdés

Támogatott lakáshitelhez kötelező a NAV-tól köztartozásmentességi igazolást, az OEP-től pedig biztosítottságról szóló hatósági bizonyítványt kérni. Ezek csak 15 napig érvényesek. Az OEP-est ha jól láttam nem lehet elektronikusan kérni, de a NAV-ost igen.


Előbbihez gondolom bebattyogok, odaadom az igénylőlapot és az illetékbélyeget, és megkapom helyben.


Ha elektronikusan kérem meg a NAV "nullást", akkor hogyan kell kifizetnem? Átutalással? Mennyi idő, mire kiküldik?


Köszönöm, ha tudsz segíteni ezekben!


2014. febr. 15. 21:17
 1/3 anonim válasza:
Szia! Mi most kértük az OEP és NAV igazolásokat. Mindkettőt személyesen intéztük. Az OEP-nél 3.000,- Ft illetékbélyeget ha viszed, egyből kiadják (nekünk kb. 10 perc volt mindennel együtt). A NAV-nál csak a személyest tudom, de ott is egyből a kezedbe adják, csak be kell fizetni 3.000,- Ft-ot csekken. Remélem tudtam segíteni.
2014. febr. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen! Köszönöm szépen! :)
2014. febr. 18. 14:54
 3/3 anonim válasza:
A Gvadányi utcában lévő NAV-nál lehet bankkártyával is fizetni az illetéket :)
2015. febr. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!