Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Quaestornál tényleg 7.75%...

A Quaestornál tényleg 7.75% kamatot fizetnek?

Figyelt kérdés

Nekem ez borzasztóan gyanús, már azzal is, hogy nem EBKM-et ír, hanem EHM-et, de őszintén szólva nem tudom, hogy mi ez, vagy hogy hol lehet az átverés, annyira nem értek hozzá. Valaki véleményezné, aki átlátja?


[link]


Köszönöm.



2014. febr. 6. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:

ez egy kamatozó vállalati kötvény.


megígéri neked a vállalat és a teljes vagyonával felel érte

2014. febr. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Semmi átverés nincs benne. Nem kamat amit adnak hanem hozam. Ugyanis ez vállalati kötvény, így kockázata is van: a vállalat befektetési kockázata. Azért adnak ilyen magas - az államkötvények felett 4% körül - mert ez a kockázati felár. A vállalati kötvénybe tett pénzed szélsőséges esetben akár el is bukhatod.

Nekem már 2009 óta vannak ilyen kötvényeim. A Quaestor megbízható cég, de ez nem azt jelenti, hogy az idők végezetéig így is lesz.


Összefoglalva: az adott kötvény lejáratáig a megadott éves kamatot fizeti. Érdemes rövidebb időszakokban gondolkodni ha ilyent tervezel venni.

2014. febr. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bocs, még kiegészítem az előbbimet nehogy képzavar keletkezzen: kamatot fizet a kötvényre, viszont azért EHM(hozam) mert míg a betéti kamat garantált, a hozam az nem, és mint említettem ennek kötvénynek a kifizetése a vállalat befektetéseinek megtérülésétől függ.
2014. febr. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"""""""""mint említettem ennek kötvénynek a kifizetése a vállalat befektetéseinek megtérülésétől függ.

"""""""""""""""



tévedés.


Ha pl. a vállalat elbukná a pénzt, de maradt neki más vagyona, akkor is megkapja a kötvényes a pénzét. akkor nem kapja meg, ha a vállalat vagyona elfogy

2014. febr. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én tavaly vettem tőlük diszkontkötvényt, akkor még 9,5%-ot adtak. Azért jó a diszkontkötvény mert egy év alatt megkapod az összes pénzt, nincsen nagy esély ilyen rövid idő alatt, hogy csődbe menjenek.


Tiszteségesen kifizettek mindent, és még tranzakciós adót sem fizettem amikor felvettem a pénzt, mert ők nem bank, tehát rájuk nem vonatkozik az adó.

2014. febr. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Én nem látom át teljesen a hátterét, mivel nem vagyok pénzember, csak nagyjából annyit tudok, amit leírtak az előttem szólók. Viszont kb 1 hónapja vettem náluk az első kötvényeimet. Korrektül nyomon lehet követni a dolgokat a neten, ugyanúgy, mint egy banknál. A hozam fix, látni, ahogy emelkedik a kötvények ára, tehát termeli a profitot. Én megbízhatónak találom, az ügyintézés kifejezetten gyors és érthető volt, ami számomra pozitívum.

Sokkal többet ér mint egy nyüves bankbetét, a napokban újabb kötvények vásárlását tervezem.

2014. febr. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

félig nem lehet becsődölni, vagy rendesen kifizeti amit ígért, vagy semmit nem fizet. ilyeneknél nincs átmenet


ők maguk árazzák az eszközeiket és azt osztják a jegyek számával, de nem tudható, hogy az eszközök valójában mit érnek. Olyan ez, mintha te magad felértékelnék a saját vagyonod és a jövedelmed, és amivel neked tartoznak, összeadnád és erre kibocsátanál kötvényt. Aztán kiderülne, hogy a vagyonod nem is annyit ér, a tartozást nem adják meg és a munkahelyed felmondott és nincs jövedelmed.


7,5 százalékot nem lehet kitermelni, manapság. Ahhoz 15 nyereségnek kellene lenni legalább, a teljes vagyonon.

2014. febr. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha 2013. január elsején te vettél egy kötvényt, ők a pénzeden rögtön vettek DAX részvényt, és símán 17%-ot kerestek rajta. Neked visszaadják a 9,5%-ot, nekik marad a 8,5. Amig a nyereség 5% felett van, azt lehet mondani hogy jól megy nekik.


Persze ez nem épp így van. Ha elolvasod a kötvény ismertetőjét (mert ugye olyan is van), akkor ott láthatod hogy a pénzt ingatlanokra fogják költeni. Úgy tudom a Quaestor valami lakásokat vásárolt Romániában? Szerintem ők arra tippelnek, hogy jelenleg nagyon alacsonyak az ingatlan árak és úgymond nem mehetnek lejjebb, tehát vesznek annyi lakást amennyit csak bírnak, majd 5 év múlva eladják magasabb áron.

2014. febr. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
81%

ez egy kötvénynek álcázott termék, de valójában magas kockázatú vagyonkezelés.


azért gondolom így, mert a kibocsátónak a vagyona kis arányú a kibocsátott kötvényekhez képest.


ha pl, az OTP kibocsát kötvényt és azon felvásárol valami kisebb bankot, ami mondjuk rossz üzletnek bizonyul, akkor is kifizetik a kötvényt, mert a maga az OTP nem ment tönkre


de a qvestornál a beszedett kötvény ára és a saját tőkéjük között igen nagy az aránytalanság.


ezért mondom, hogy ez valójában magas kockázatú vagyonkezelés. ha sikerül a befektetés kifizetik, ha nem akkor nincsen miből kártalanítani.


az is lehet, hogy az egész csak piramisjáték, csak maga a piramis lapos, ezért tovább tart, míg kibukik, hogy elfogyott a pénz

2014. febr. 11. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!