Van egy hitellel terhelt gépjárművem, amit árulok, de az összes érdeklődő kerülni akarja a banki hitelátvállalást. Van-e valami olyan szerződés, ami engem minden esetben véd, ha átadom a kocsimat?! Ha nem fizet az új tulaj, ha ellopják az autót stb.

Figyelt kérdés

2014. jan. 29. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Igen, caps lock off-nak hívják.
2014. jan. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül kerülik a vevők a "hitelátvállalást", mivel hivatalosan ilyen nincs.

Gyakorlatilag írhattok bármilyen szerződést, a bank nem fog hozzájárulni ahhoz, hogy a vevőd legyen helyetted a Te régi hitelszerződésedben az adós, mint ahogy ahhoz sem fog így hozzájárulni a bank, hogy átírják a vevő nevére a kocsit addig, amíg a Te hiteled miatt elidegenítési tilalom van rajta.

Pont azért, mert a bank felé továbbra is te maradsz az adós és a tulajdonos is, így a vevőnek ez eléggé kockázatos.

2014. jan. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyszerű okai vannak:

- macerás, előző leírta, mi a jogi helyzet

- annyi, de annyi használt autóból lehet válogatni, most pont egy hitellel terheltet vegyek meg?

2014. jan. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kérdező:

Persze, hogy kerülik. Ahogy az utolsó válaszoló is írta, annyi tiszta, tehermentes használt autó van a piacon. Sokkal egyszerűbb olyat venni, választék pedig rengeteg van.

Én is elkerülném.


Illetve hitelt miért vállaljon valaki, ha nincs is rászorulva?

Manapság mindenki menekül a hitelfelvétel elől. Érthető módon. Miért vállaljon át egy olyan hitelt amit más már nem tud fizetni. Ott a példa, hogy hogy jár.


Akik itt nagyon okosan osztották azt észt, hogy jogilag nem lehet, a bank nem járul hozzá, stb... azokra ne hallgass!


Azért esélytelen az egész, mert senki nem fog bele menni ebbe.

De jogilag lehetséges lenne.



Írhattok ti akármilyen szerződést... - írta itt valaki.

Hát nyilván nem egymásközt csöndben lehet megoldani.



A bank képviselője előtt a vevő vállalja, hogy a helyedbe lép mint adós. A bank megvizsgálja, hogy hitelképes-e. Milyen fedezetet tud biztosítani, jövedelem, stb...

Esetleg bevonhat maga mellé adóstársat, kezest.


Ha a bank hozzájárul, akkor téged kienged a kötelemből és átszáll a vevőre. A bank pedig hozzá szokott járulni, ha úgy látja, hogy a vevő hitelképessége nem rosszabb mint a mostani ügyfélé.

Sőt az is lehet, hogy a banknak jobb is az új tulaj, mint te, mert mondjuk több, értékesebb olyan vagyontárgya van, amelyre ráterhelheti.


Nem ismeretlenek az ilyen jellegű szerződések.

Bár relatíve kevés születik, mert miért menne ebbe bele a vevő?


Illetve van arra is mód, hogy (bár ez más mint amit te akarsz), hogy az adásvétel után a vételár nem hozzád kerül, hanem vevő letétbe helyezi a pénzt, ügyvédnél vagy közjegyzőnél. Ebből a pénzből tehermentesítik az autót, magyarul a hitelt visszafizetik egyben. Ezután a bank kiadja az igazolást, hogy hozzájárul a teher törléséhez. A tehert törlik, így az okmányirodában át lehet íratni a járművet az új tulaj nevére.

Ha a vételárból marad valamennyi, akkor az ügylet végén, az eladó megkapja az ügyvédtől vagy a közjegyzőtől.


Ez nem ugyanaz mint amit te akarsz, viszont biztos megoldás, hogy megszabadulj a hiteltől.

És ebbe azért bele szoktak menni sokkal többen mint az előbbi lehetőségbe.

Így ugyanis mindhárom fél érdeke védve van. Eladó, vevő, bank.

A bank visszakapja a hitelt amit annak idején nyújtott.

Te megszabadulsz a hiteledtől.

A vevő kap egy garantáltan tehermentes vagyontárgyat, úgy mintha bárki mástól vette volna.


Inkább csak az benne a bonyolult, hogy több az utánajárás, össze kell hangolni, hetek is elmehetnek, ha itt van egy kis csúszás, ott van egy kis csúszás, nem tudunk egyszerre megjelenni pl. az ügyvédnél.


Illetve sok emberben (vevőben) van egy kis ellenérzés az ilyen ügyletek miatt, pedig ez tényleg biztonságos és semmilyen terhet nem vállal vele magára.

Olyan mintha bárki mástól venné, akinek nincs adóssága.


Írtam, hogy sokan idegenkednek tőle és nem feltétlenül azért mert hülyék és nem értik.

Viszont kifejezetten csábító is lehet egy ilyen megoldás, mivel általában ilyen esetekben valamennyivel ár alatt tudja megvenni az autót. Nyilván az eladó is olcsóbban adja, ha vevőt akar szerezni.


Erre van esélyed, sok ilyen ügylet volt az elmúlt években is. Az ingatlan adásvételnél a gyakoribb, de járműnél is lehet.



Remélem tudtam segíteni!



A végére pedig egy megjegyzés, amit kérlek, ne vegyél rossz néven! Nem beszólásképp írom!

Jogos igényed, hogy ha megegyeztek és szerződtök akkor a te érdekeid se sérüljenek. Ha egyszer a vevő átvállalja, akkor te tényleg megszabadulj a terhektől.


Viszont kicsit furcsán hangzik az, hogy te szeretnéd, hogy valaki teherrel vegye meg, de te aggódsz a legjobban, hogy te védve legyél.


Mondom: jogos, hogy ha a vevő belemegy, akkor utána tényleg úgy legyen.

De valahogy nem az eladó szokott ilyenkor ilyeneket mondani.

2014. jan. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó hozzászóló, kevered a klasszikus "hitelátvállalást", ami a köztudatban kering és a hitellel terhelt autó megvásárlását egy másik hitellel. Amiről Te írsz, az egy ÚJ HITELIGÉNYLÉS, ennek semmi akadálya, ha a vevő hitelképes és az autó is megfelel fedezetnek, vagy hoz az autó helyett pl egy ingatlant fedezetnek. Ekkor az eladó hitelét lezárják és elindul egy új hitelszerződés.


Amiről a kérdező írt, az egészen más és az sajnos nem jogtiszta...

2014. febr. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

cseresznyefa:

Ne haragudj, nem akarlak bántani, de neked nincs fogalmad az egészről, nem nekem.


Amit én írtam két lehetőséget, azok legális megoldások a helyzetre.


Új hitelről, egyik hitel kiváltása a másikkal, ilyenről sehol nem beszéltem.

Te nem értetted meg amit írtam. Vagy mintha el sem olvastad volna.


Én keverek össze valamit?

Nem én.


A hozzászólásod mintha nem is az enyémre reagált volna.

És még nem is igaz amit írsz.


Tényleg nagyon nem vagy képben!


Kérdező! Ne hallgass rá!

2014. febr. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!