Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha majd valamikor teljesen...

Ha majd valamikor teljesen elfogadot lesz, akkor mi fogja meghatározni a bitcoin árfolyamát?

Figyelt kérdés
Ha majd már az összes bitcoint kibányászták és mindenhol elfogadják mondjuk, akkor mi fogja meghatározni az árfolyamot más fizetőeszközökhöz képest? Mondhatjuk hogy egy etalon lesz, amihez minden más viszonyítható?

2014. jan. 19. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Elég optimista ez az elképzelés szvsz.


Feltételezed, hogy a bitcoin kiütné, mondjuk a dollárt, eurót, frankot, rubellt, stb?


És etalonná válna, megelőzve mondjuk az árupiaci és egyéb terméket)? (pl. arany, energiahordozók, tórium,stb. de végső soron akár még a vizet is lehetne ide sorolni...)


Kicsit eltúlzott várakozás nem?(a fenntarthatósági és növekedési határszempontokat is figyelembe véve)

2014. jan. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2033-ra lesz kibányászva az összes bitcoin, ez 19 év ezalatt annyi minden történhet szerintem tippelni is fölösleges mert azt se lehet tudni mi lesz 5 év múlva nem hogy 19, de ha tényleg világszerte elfogadott lesz és működni fog akkor nagyon nagy értéke lesz és kisebb lesz az érték ingadozása mint most szóval stabilabb lesz.
2014. jan. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
az etalon, az relatív? A dollár miért lenne etalon, azt mindenhez lehet viszonyítani éppúgy, mint bármi mást, és mivel van egy kibocsátója, ezért az árfolyama a kibocsátóhoz való viszonyunktól függ, pl. gazdaság és bizalom, stb. A bitcoinnal kapcsolatban nincsen kibocsátó, lehet tudni, hogy nem inflálódik, és ha törvényesen elfogadják, akkor már nincs a bizalomat sem értelme megkérdőjelezni nagyon. Szóval ilyen tekintetben nevezhető egy etalonnak, ami stabil, és minden más joggal viszonyítható hozzá, nem? Globális, de mégis stabil. A dollárra egyik sem mondható el elvilekben.
2014. jan. 19. 15:14
 4/7 anonim ***** válasza:

"A dollár miért lenne etalon"

Ööö... Mert a világ egyetlen szuperhatalma áll mögötte? A bitcoin mögött meg nincs semmi. Ha jól értem a dolgot (fixme!) a bitcoin 100%-ig ki van szolgáltatva a spekulánsoknak.

Tetszik amúgy az elképzelés, de egyelőre annyira instabil az egész, hogy rossz nézni...

2014. jan. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Annak idején, ilyen idő távlatban az ECU sem volt kézzel fogható, mégis van eurónk. Annak is van egy értéke, amit más pénzeszközhöz viszonyítanak.

Az euro etalonnak számít azóta?


Vagy az ami már ilyen szempontból 21 éves múltra tekint vissza, a co2 kvóta milyen "sikerutat" futott be az elmúlt években?

Mégis hol tart, ahhoz képest, hogy el van ismerve és kereskednek vele?


És ugye már van energiatőzsde is azóta.


Továbbá érdekes kérdést vethet fel, hogy a monetáris politikában szerepet játszó aranytartalék esetén, az arany sem lehetne előrébb az "etalonok" listáján a bitcoinnál? Pedig még fizetőeszköz is volt egykor...


Szóval, mindezeket söpörné le, előzné be a bitcoin?


Az pedig, hogy kap egy értéket, magában hordozza még a szabályozott eszközök esetén is, a túlértékelés lehetőségét. Ha túlértékelik és hozzá viszonyítanak más eszközöket, és kipukkan a lufi, akkor hirtelen lesz egy új "2008-as" 265Ft helyett hirtelen 310-es euro jellegű értékváltás a többi eszközben, mert mindent hozzá viszonyítottak? Amit most egy kb "Kim DotCom" jellegű fórumozó dobott be, mint annak idején ő a Letsbuyit.commal és a Trendaxxal?


Vagy ő a modern kori Silvio Gesell? Utóbbinál azért van mögöttes tartalom (gazdasági tevékenység)is...


Mégsem lett etalon a helyi pénz, pedig az elmélete igazolódott évtizedeken át.


[link]

2014. jan. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
a kérdésem elvi volt, és feltéve azt hogy satbil és elfogadott, a dollár meg lehet gyakorlatban stabil, de elvileg nem az, mert bármikor-bármi történhet, az USa nem az egész világ, és a "szuper" hatalma is megszűnhet, de legalábbis változhat relatíve, a bitcoin mögött a jövőben nem lenne semmi dolog, ami befolyásolná véleményem szerint, legfelejbb az lehetne, hogy kik birtokolják, de az is anoním.
2014. jan. 19. 18:51
 7/7 cli_hlt ***** válasza:

A bitcoin árfolyama attól függ, hogy az emberek mennyit hajlandóak érte fizetni.


Ez igaz a búza, az eper, meg az olaj árfolyamára is (többé-kevésbé).


Az árakat a kereslet és a kínálat egyensúlya szabja meg.


A bitcoin iránti kereslet-kínálatot jelenleg valószínűleg nagyrészt a spekuláció szabja meg, tehát ha az emberek valami miatt úgy gondolják, hogy most sokat fog érni, akkor nekiállnak venni. Ez felhajtja az árakat, még inkább úgy látják, hogy sokat ér, még többet vesznek, stb. Ezt úgy hívják, hogy "lufit fúj a piac". A lufi persze egy idő után kipukkan, ilyenkor az árfolyam napok alatt 40-50-60%-ot esik.


Ilyenkor jönnek a hozzá nem értő hírportálok és ontják a bölcsességet, hogy "bedőlt a szuperpénz", meg ilyenek. Pedig, nem, csak az emberek elkezdték besöpörni a nyereséget, tehát sokan akartak eladni. Ez meg lehajtja az árat. Aki későn kapcsol, az ráfizet.


Ezért most nem érdemes túl sok pénzt tartani bitcoinban, mert kockázatos: lehet, hogy pont akkor fog kelleni elkölteni, amikor fele annyit ér, mint akkor, amikor megvetted.


A kereslet egy pénz iránt persze úgy is tud nőni, hogy elkezdenek egyéb javakat árulni és ezt a pénzt elfogadni cserébe.


Ilyenkor a tranzakciók lebonyolításához kell a bitcoin, amit meg kell venni "igazi" pénzért, ez tehát ismét felhajtja az árakat. Ez az emelkedés azonban nem spekulatív, hanem nagyon is funkcionális jellegű, itt azért nő meg a pénz értéke, mert használják, mert hasznos.


Kérdésedre választolva: ahogy egyre nő az elfogadottság, úgy fog csökkenni a volatilitás, azaz a bitcoin értékének ingadozása, mert a spekulatív pozíciók aránya a nem spekulatívakhoz képest csökken.


Ráadásul ez a folyamat is exponenciális: ahogy a bitcoin volatilitása csökken, úgy fognak az emberek egyre több bizalmat fektetni belé, tehát ez is növeli a nem spekulatív pozíciók mennyiségét.


A spekulánsoknak viszont egyre kevésbé lesz vonzó ez a pénz, mivel nem annyira volatilis, ezért nem lehet vele rövid idő alatt - megfelelő szerencsével és hozzáértéssel - sok pénzt keresni. Ez viszont leépíti a spekulatív pozíciókat. Lufi persze így is fújódhat, hiszen a növekvő kereslet felhajthatja az árat, amire rájátszanak a spekulánsok, de ezek talán nem lesznek annyira látványosak, és nem lesz belőlük minden hónapra egy.


Az biztos, hogy aki most bitcoint vesz - akármilyen céllal - annak fel kell készülnie arra, hogy annak a pénznek az értéke napokon belül megfeleződhet.


Mivel sajnos a nagy kereskedőknél még mindig nem lehet tőkeáttétellel kereskedni, illetve short ügyletet kötni, ezért ezt a kockázatot a kereskedők csak azzal tudják kompenzálni, hogy nagyon rövid ideig tartják a bitcoinjukat.


Ha majd elterjed a margin trading és a short ügyletek lehetősége, furcsa módon lehet, hogy stabilabb lesz az árfolyam (ezeket az eszközöket az "igazi" devizák esetén gyakran spekulációra használják, és pont őket okolják a gyakran durva volatilitás miatt).

2014. jan. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!