Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » SOS! Szerintetek van ilyen?...

SOS! Szerintetek van ilyen? Az OTP-s A-hiteles hitelkeretet lecsökkentették, pedig több pénz jött rá a hónapban.

Figyelt kérdés

Akárhogy is számolunk, semmi magyarázat nincs rá.

104 000 volt a keret eddig, 1 éve kértük. Gyes+2 családi pótlék:52 000. Szóval a kétszeresét kértük. November hónapban ráment (mindegy, hogy hogy) 212 000 ft. És a hitelkeretet visszavették 66 000-re.

Holnap megyünk a bankba, de hátha addig vki tud vmi okosat mondani.

Ez az 52 000 állandó, sőt több (lakásfenntartási tám.+ 7000), pláne, hogy 3. gyerek is született, és több csp. jött/jön.


2009. dec. 1. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Én ugy tudom csak a "munkabér" számit,tehát gondolom a gyes-t vették alapul és annak a 2x az A hitel kereted.
2009. dec. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Nem tudom hogy hasznos-e az infó, de anyum is mesélt valami olyasmit, hogy 29 000 Ft-tal csökkentették a hitelkeretét. asszem neki is olyan van, mint neked.
2009. dec. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Csak a rendszeres jövedelem számít bele a hitelkeretbe, a te esetedben ez a gyes, ha máshonnan érkezik pénz a számládra azt nem nézik mivel nem rendszeres. Mostanában elég sok embernek visszavették a környezetemben, gondolom mivel a bankok megszigorították a hitelfelvételt, ezért ezt is szigorúan veszik. valószínű már nem a kétszeresét adják. Inkább fizessétek vissza, így csak kihasznál a bank titeket.
2009. dec. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a válság miatt csökkennek a bankoknak a "bevételei" a hitelekből, így ő is kénytelen megnyirbálni a hitelkereteket.
2009. dec. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Na, majd ma kiderül és megírom. Csak az a szemétség, hogy szó nélkül és karácsony előtt.

Benne van a szerződésben, ha kevesebb pénz jön rá/ v. több, automatikusan csökkentik/ emelik. Kérdezés nélkül. De nem csökkent nekünk a bevételünk.

2009. dec. 2. 05:59
 6/9 A kérdező kommentje:

nna. Az van, hogy mindig mínuszban voltunk, meg még mínuszabban, mert kamat, hitelköltség stb. Így felére csökkentették a hitelt. És valami pár havi átlagot vettek figyelembe, mindig több jött, mint 52 000, és így lett 66 000 a nagyátlag.


Mindenki figyeljen arra, hogy 2-3000-et hagyjon rajta a számlán, akkor nem jár így.

Köszi a válaszokat. Minden jót.

2009. dec. 2. 12:26
 7/9 anonim válasza:
Nekünk is lecsökkentette az otp,mivel a férjem mh-e elfelejtett fizetni,utalni.Nekem jön 51 gyes+48 csp.296-ról 104-re csökkentették.Azóta az új hely 200-360 között utal fizit már 5 hónapja.De hiába próbáltuk meg,nem emeltek,sőt azóta csökkentik részletenként...
2009. dec. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

utolsónak: marha jó! De jó, hogy csak a kisösszegekkel foglalkoznak, a milliárdos csalások meg elsikkadnak. Valószínű, sok kicsi sokra megy alapon a kisemberek fizetik meg a nagyemberek csalásait.


Jó, tudom, mikor a hitelt felvettük, már akkor nem a saját pénzünket költöttük. Csak valahogy lehetett volna ez januárban is.

2009. dec. 2. 17:09
 9/9 anonim ***** válasza:

Köszi, hogy megírtad nekünk! :)

Én még sosem vettem igénybe hitelkeretet, pedig szinte havonta megkeresnek vele. Van értékpapírom és hosszú távú lekötésem náluk, gondolom látják, de a folyószámlámon csak a gyed-meg a családi pótlék bevételt látják, és a költekezéseimet. Hó végére persze semmi sem marad a számlámon, ezért mindig kínálgatják a hitelüket.


De nem kell. Utálok tartozni, és utálom azt nézni, hogy a következő gyedem megint megy a hitelkeretre... Inkább beosztom ami van, pedig nem könnyű.

2009. dec. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!