Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ebből a pár adatból meglehetne...

Ebből a pár adatból meglehetne állapítani, a bankkártyám kiállítási dátumát?

Figyelt kérdés

Üdv.

A kártya elvileg 12 hónapig érvényes,és az előző kártyám 2013 8.hó 13-ig volt érvényes.

Amit kaptam az 2014 8.hó 16-ig érvényes...

Kb mikor állíthatták ki ?



2014. jan. 3. 15:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A bankkártya általában 3 (három) évig érvényes, a VALID THRU melletti 08/16 pedig azt jelenti, hogy 2016 8. hónapig érvényes. A kártya sosem adott napig, hanem adott hónapig érvényes, annak is a legutolsó napjáig (ha a bank le nem tiltja az addigra automatikusan kiküldött/átvett új bankkártya első használatakor).
2014. jan. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az összes információd téves. Nem leszólásképp írom.


A bankkártya mindig a lejárat havának utolsó napjáig érvényes.

A dátumformátum pedig hh/éé. Tehát a 08/13 az 2013 augusztusa. (Aug. 31. egészen pontosan.)


A kártyák érvényessége pedig három év.

Így amit tavaly augusztusban kaptál, az 2016. augusztus 31-én jár le. Minden bizonnyal 08/16 szerepel rajta.


A kibocsátás tehát 2013 augusztus, bár a legyártás lehet, hogy már az előző hónapban megtörtént. Nekem volt, hogy már az előző hónapban postázták.


Amúgy melyik bank?

2014. jan. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!