Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » MasterCard kártyámra tudnak...

MasterCard kártyámra tudnak pénzt küldeni ha megadom a számlaszámot?

Figyelt kérdés
PayPal-ról utalnák vissza a meghiúsult külföldi vásárlás összegét.

2013. dec. 20. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Név és számlaszám kell, ha jól emlékszem.
2013. dec. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem nem igazán világos, mi is pontosan a kérdés, íme néhány gondolat:

1:Kártyára nem lehet "pénzt küldeni", csak számlára.

2:PayPalról nem lehet más bankszámlájára utalni.

3:Egy másik személy a te Paypalodra (ha mindkettőtöknek van PayPal) át tud utalni pénzt, ehhez a PayPal-os email címed kell. Ez után a saját bankszámládra át tudod utaltatni.

4:Ha megadod valakinek a számlaszámodat és a neved, akkor az illető tud rá utalni pénzt, a saját bankszámlájáról. Ha ez az illető külföldi, akkor szüksége lesz még a bankod SWIFT kódjára, valamint az IBAN -nemzetközi- formátumú számlaszámodra.

2013. dec. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ebay-n vásároltam augusztusban egy 6 és egy 25 dollár értékű cikket, amit nem kaptam meg. Reklamálásomra megígérték elküldik még egyszer de az max 30 nap. Kivártam, talán hiba volt, de nem jött meg az áru. Most megegyeztünk, hogy visszautalják a pénzt. A PaypPal-tól kaptam egy kérdést, hogy maradjon ott - egy következő vásárlásnál beszámítják - vagy utalják át a bankszámlámra.

Itt jön a kérdésem lényege, én MasterCard-ról utaltam (tudom, hogy ez egy hitelkártya) de ide erre a számlaszámra a PayPal vissza tudja utalni a pénzemet vagy másik bankszámlaszámot kell megadnom?

2013. dec. 20. 19:43
 4/6 anonim ***** válasza:

Neked nem kell törődnöd számlaszám megadásával, mert a REFUND-ot a kártyához tartozó számlára kapod majd meg.

Ja és kártyáról nem lehet utalni, amit te csináltál, az kártyás vásárlás volt, egy számla terhére. Arra a számlára fogja visszatenni a kártyatársaság a pénzedet. Ebben az esetben a Paypal és teközted van egy harmadik fél, a kártyatársaság. A Paypal nem foglalkozik a bankszámlád adataival, kivéve ha a WITHDRAW funkciót használod, de annak ehhez az esethez nincs köze. Szóval nincs mit megadnod, mert a pénzt nem közvetlenül a Paypaltól kapod vissza, hanem a Mastercardtól, akik birtokában vannak az eredeti kártyás vásárlás technikai részleteinek (a teherviselő számla adatainak, ahová visszakapod a pénzt)

2013. dec. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindezt tapasztalatból mondom. Ne lepődj meg, ha a refund csak 2-3 nap múlva jelenik meg kártyához tartozó a bankszámládon. Csak mert ilyenkor könnyen pánikba eshet az ember, hogy nincs szinkronban az értesités a valósággal.
2013. dec. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tájékoztatást. Nem vagyok vagyok otthon az angolban, a vásárlás még elmegy de ez a storno nem tiszta. Nem beszélve, hogy nem találom a függőben levő tételeket. Srerencsén, hogy a régi emaileket nem töröltem ki.
2013. dec. 20. 22:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!