Tranzakciós illetéket miért kell fizetni a bankoknál?
Első:
Figyeld a híreket és értsd is meg! Vagy talán direkt ferdítesz? (Nem tudom.)
Az illetéket az állam a bankokra vetette ki! A bankok terhe lett volna, nem az embereké!
A bankok viszont pofátlan módon áthárították az ügyfelekre!
Ezért kell fizetni nekünk!
Az illeték nem a bankok adója, ezt rosszul tudod előttem szóló. Ez olyan adó, amit a bankoknak kell megfizetni (beszedni) az ügyfeleik által indított meghatározott tranzakciók után.
Az hogy nem nyelték le, hanem továbbhárították, egyáltalán nem meglepő. Ha vállalkozó lennél, és a tevékenységedre különadót vetnének ki, vajon azt mondanád, hogy egye fene, ennyivel is kisebb a nyereségen, netán veszteségen lesz, vagy inkább beépítenéd az áraidba továbbhárítva a vevőd felé?
Az elsőnek:
Igazad van, tényleg erre kell, legalábbis a költségvetési lyukak betömésére. A kormány nem közvetlenül a lakosságtól akar több adót, sőt inkább csökkentette az szja.-t, hanem inkább a vállalatokon szedi be különadók formájában (telekom adó, bank adó, és egyéb ágazati különadó) Ezek egy részét közvetlenül továbbhárítják a vállalatok, más részét beépítik az áraikba, Te meg csak nézel, h megint drágult a termék és a szolgáltatás...
Így a kormány népszerű marad az emberek körében (sőt rezsicsökkentés) ugyanakkor megutálják a cégeket a profitéhségük miatt. Persze azt elfelejtik, hogy ők is vállalatoknál dolgoznak, és a fizetésüket csak jövedelmező tevékenység alapján kapják...
Mindenkinek kéne egy minimális közgazdaságtant tanulni...
Kettővel ezelőtti hozzászóló vagyok.
Igen, mindenkinek kellene, én nem minimálisat tanultam.
Érdekes, hogy egyrészről elítéled, hogy a kormány terheket vet ki (egyébként nem a lakosságra), de azt már érthetőnek és jogosnak tartod, hogy a bankok a saját profitéhségük miatt a lakosságra hárítják.
Szerintem kb. látszik is, hogy melyik politikai oldallal szimpatizálsz.
Hogy jön ide a politika? Úgy, hogy aki még ebben is a kormány politikája ellen foglal állást, az egyértelműen erősen elfogultan teszi.
A bankokra vetette ki, ha kicsit tájékozódnál. Igen, az ügyfelek tranzakciói után, a bankokra!
Azt meg hagyjuk már, hogy csak propaganda meg népszerűség javítás a kormány célja, közben pont ő ront az emberek helyzetén új adókkal.
Kicsit láss tisztábban!
A piaci rendszert, elveit, lényegét, működését talán ismerem annyira mint te, esetleg egy kicsivel jobban is.
Viszont egy államban ahol élő emberek vannak, nem lehet úgy viselkedni mintha egy vállalkozás lenne.
Az állam azért szabályoz vagy kellene szabályoznia dolgokat, mert nem érvényesülhet mindenhol tisztán piaci rendszer.
És nem működhet az, hogy aki erősebb (legyen az bármilyen erőfölény) a másikkal bármit megtehet.
Heló.
A politikai hovatartozásomban is tévedsz, és a gazdasági ismereteimet is alábecsülöd.
Abban egyetértek, h egy állam nem működhet úgy mint egy vállalkozás. Éppen ezért semmi keresnivalója a vállalkozásokban. (ezzel egy újabb gondolatfüzér elindítva...)
Annyit mondok, mi egy rohadt jól megkomponált nagy színelőadáson veszünk részt - Te is, és én is - a különbség annyi kettőnk közt, hogy én tudom, hogy amit látok szemfényvesztés, lehet neked csak a akkor esik le, ha majd szól a nézőtér felügyelő "lesz szíves a ruhatárba fáradni, véget ért a produkció" :)
A 4-es, illetve 6-os válasz írója vagyok.
Abban egyetértek, h egy állam nem működhet úgy mint egy vállalkozás. Éppen ezért semmi keresnivalója a vállalkozásokban. (ezzel egy újabb gondolatfüzér elindítva...)
Nem tudom, hogy vitát akarsz-e elindítani, esetleg provokálni, de ennek most nem sok köze volt ide.
Egyébként tényleg nem sokat értesz a gazdasághoz (és most finoman fogalmaztam).
Amikor azt mondtam, hogy az állam nem működhet vállalkozásként, az nem egyenlő azzal, hogy nagyvállalatokban nem lehet állami tulajdon. Dehogynem!
Sőt! Bizonyos stratégiai ágazatokban, nagyon is fontos, hogy állami tulajdon legyen a domináns.
Sajnos hogy korábban az állam ezeket potom pénzért elherdálta, de néhány éve beindult egy nagyon helyes folyamat, hogy ezeket visszaszerezni.
A stabil, egészséges, nem rablógazdaság módjára történő működéshez egyes szektorokban az állam jelenléte vagy abszolút jelenléte nagyon fontos az ország egészének.
Kár volt odaszúrni azt a félmondatodat, már csak azért is mert nagyon helytelen amit állítottál.
"Annyit mondok, mi egy rohadt jól megkomponált nagy színelőadáson veszünk részt - Te is, és én is - a különbség annyi kettőnk közt, hogy én tudom, hogy amit látok szemfényvesztés, lehet neked csak a akkor esik le, ha majd szól a nézőtér felügyelő "lesz szíves a ruhatárba fáradni, véget ért a produkció" :)"
Valóban rengeteg színi előadás, paktum, hülyítés megy a világban, Magyarországon is. Ebben egyetértünk.
De a nagyképű, lekezelő stílusból vissza is vehetsz. Okod éppen semmi sincs rá.
És hogy te olyan tájékozott lennél, illetve átlátnál dolgokat? Hát... Nem akarlak megsérteni, maradjunk ennyiben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!