Ha kimegyek az Egyesült Államokba (valószínűleg Atlanta), kelleni fog egy ottani bankszámla, amire az ottani fizetésemet utalják, hol tudom majd ezt megnyitni és mi kell majd hozzá? Illetve tudok majd az ottani számlámról a magyar számlámra utalni?

Figyelt kérdés
2009. nov. 25. 14:29
 1/3 anonim ***** válasza:
bárhol nyithatsz, elég lazák.
2009. nov. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nyithatsz ott is, és ha devizában fogod felvenni, azért érdemes, mert akkor nem kétszer történik a bejövő összeg váltása. Ha forintban akarnád felvenni, természetesen ft-számlád iban (nemzetközi bankszámlaszám) számát, és swift/Bic kódot kell megadni. Mivel te kint fogod használni a számlád, és valutában fogod használni, akkor inkább kint nyisd meg a számlát.
2009. nov. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azért érdekelne az átutalási lehetőség, mert a hazai számlámról lakáshitel törlesztés menne, és hát arra addig nem menne pénz, míg kint vagyok, csak ha én rakok rá. :-)
2009. nov. 25. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!