Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hibajavítóval lefesthetem...

Hibajavítóval lefesthetem bankkártyámon a CVC kódot?

Figyelt kérdés

Ma PayPass-al akartam fizetni, az eladó kivette a kezemből a kártyát és fejjel lefelé tartott a kártyát a leolvasónak, amit azért nem szeretek, mert látszik a CVC kódom.


Ha megjegyzem a kódot, a CVC kódot lefedhetem?


2013. dec. 11. 15:15
 1/10 SzilKa ***** válasza:
Szerintem ha egy pici átlátszatlan matricával feded el, az bőven elég, hogy ne lássák, viszont szükség esetén le tudod szedni.
2013. dec. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Le, de akkor a kártyád érvénytelen lesz.
2013. dec. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor marad a matrica.

De nem értem, miért kel rányomtatnia kódot.


ATM vizsgálja, hogy a CVC kód a helyén van-e, nem fogja elnyelni?

2013. dec. 11. 15:57
 4/10 anonim ***** válasza:
Én finoman lekapartam a CVC-t eddig minden bankkártyámról.
2013. dec. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor eddig ATM-el sem volt baj?
2013. dec. 11. 16:52
 6/10 anonim ***** válasza:
Soha.
2013. dec. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor már kaparom is le. :)
2013. dec. 11. 17:11
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kapard le, ha gondolod. ATM nem érzékeli.


Aki valami olyat írt, hogy érvénytelen lesz vagy mi, nem tudom, hogy honnan találta ki ezt.

2013. dec. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Lekapartam, de sajnos így is lágszik kicsit, mert a plasztik kártyán is látszik a mélyedés.
2013. dec. 12. 07:21
 10/10 anonim ***** válasza:

A lekaparás valóban nem tünteti el teljesen.


Ami ellen jó a lekaparás:


Nem tudja senki lefényképezni, meglátni a kódodat. Voltak olyan trükkös esetek régen, hogy valaki fényképeket, videófelvételeket készített olyan gépekkel, amiket vagy ATM-ek mellé, vagy boltokban a pénztárgép mellé tett. Ez nem is csinált mást, csak leolvasta a bankkártyaszámot és a háromjegyű kódot. Így lehetett lopni. Ettől véd.


Ami ellen nem jó:


Ha ellopják a kártyádat, akkor az emberek okosabbik fele talán rá tud jönni, hogy a lekaparás ellenére a kód kicsit bele van "mélyítve" a kártyába, tehát valahogy azért olvashatóvá lehet tenni.


Erre megoldás lehet, ha "kiöntöd" valamilyen anyaggal a számok helyét. Például lefestővel, ahogy te is írtad. Csak nagyon finoman, nehogy a fél kártya lefestős legyen. Csak simán a három szám, úgyhogy ez nagyon precíziós művelet. Ha igényled, akkor csináld és sok sikert, de szerintem ez felesleges.

2013. dec. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!