Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik bankban érdemes számlát...

Melyik bankban érdemes számlát nyitni? OTP vagy Erste?

Figyelt kérdés
Indokokat is kérek!

2013. dec. 8. 15:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem az OTP a legrosszabb bank Magyarországon., a családban többeknek is nagyon rossza tapasztalatuk vele. Az Erste nekem bevált.
2013. dec. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
OTP ne!! Csak azért van nekem is ott számlám, mert van egy régi hitelem még... Erste!
2013. dec. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Dávid ***** válasza:
88%

Erste 10.000.-Ft-al támogatja, ha ott nyitsz számlát és oda utalod a munkabéred pár hónapig. Ha diák vagy, akkor is sokkal olcsóbb a havi számlavezetési díj.


Ha soha nem veszel ki pénzt, vagyis nem érdekel, hogy van közelben ATM), akkor válaszd a Gránit Bankot vagy az AXA-t.

2013. dec. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

# 3:


"Ha soha nem veszel ki pénzt, vagyis nem érdekel, hogy van közelben ATM), akkor válaszd a Gránit Bankot vagy az AXA-t."


A Gránitnál valamennyi magyarországi ATM-ből egységes áron vehetsz fel készpénzt, a jelenleg elérhető számlák esetében 1-2 alkalommal csak a 0,6%-os tranzakciós adót megfizetve.

2013. dec. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, hány éves vagy, a fizetésed is ide kéred-e, és milyen formában szeretnéd használni a számládat. No és, hogy szeretnél-e a bank más szolgáltatásaira is kedvezményt. Szerintem OTP, és a fenti szempontok szerint Jump, Tempo, Net, vagy Simple számlacsomag.

Most pl. mindegyik számlacsomaggal díjmentesen nyithatsz lakástakarékot is.

2013. dec. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! az az igazság, hogy van egy erste bankszámlám, amit annó a fősuli miatt csináltam, de utána pár évig nem volt rajta pénzmozgás. Most a fizetésemet is oda kapom. De annyit módosítanék rajta, hogy kapjak sms-t, ha pénzmozgás történik, tudjak neten, paypal-al vásárolni, illetve pl netes felületen pénzt utalni. Ehhez új bankkártyát kell igényelni, és ezért gondoltam hogy lehet jobb lenne pl egy otp-s bankszámla, ill bankkártya. Az erste bank hozzám egy 25km-re lévő városba van, míg az otp 15km-re. igaz ha neten is tudnám intézni az bankügyleteimet ez nem lenne annyira releváns. akkor szerintem maradok az ersténél, csak új bankkártyát igényelek amivel kivitelezhetőek a fent említett dolgok!
2013. dec. 9. 22:20
 7/10 A kérdező kommentje:
mellesleg 24 éves vagyok!
2013. dec. 9. 22:21
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Amiket írtál arra az Erste is tökéletesen megfelel.

Milyen kártyád van? Visa Electron? Az tökéletes erre a célra.


A PayPal alatt ha esetleg véletlenül PayWave-t értettél, akkor az új kártyák amelyeket az Erste a diákszámlához ad már ilyenek.


Az Erste a diákszámlák közül a legolcsóbbat kínálja.


SMS nem tudom, hogy ingyen van-e. Már nem vagyok diákszámlás. De ha nem is ingyen van, biztos nem drágább a többinél, sőt inkább olcsóbb.


A netbankja szerintem nagyon jó. A kártyák chipesek régóta, az elérhető legnagyobb biztonságot garantálja. (Bár manapság már szinte minden hazai bank ilyet használ.)


Ami nagyon jelentős, hogy az Erste-nél 26 éves korig lehet diákszámlád.

OTP-nél 24-ig. Az a két év nem kevés.


Egyébként miért gondoltad, hogy az Erste nem nyújtja azokat amiket felsoroltál. Vagy azokat mint az OTP?

2013. dec. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Attól függetlenül hogy már nem vagyok diák, a korom miatt még a diák számla kategóriába tartozok?
2013. dec. 12. 17:45
 10/10 A kérdező kommentje:
Mellesleg több ismerősömnek Otp bankos számlája van, és nekik jó véleményük volt a bankról. ÉS mint ahogy írtam az otp bank közelebb is van lakhelyemhez, de ha meg tudom oldani az internetes bankolást az erste-nél akkor ez már nem releváns. És a paypal-ra gondoltam, ami internetes vásárlásra használatos.
2013. dec. 12. 17:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!