Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mire számíthatunk válás után?

Mire számíthatunk válás után?

Figyelt kérdés
A párom most fog vâlni.az exével vettek fel hitelt a csaj szülei házára.a párom az adós,a csaj az adós târs,a szülök a jelzálog kötelezettek.se a páromak se az exének nincs tulajdona a házból.a pârom már nem lakik velük.válás után felezödik a hitel,vagy nem lehet hivatkozni hogy abból a házból neki nincs része így nem fizeti?vagy eggyátalán mire szàmítsunk?
2013. nov. 24. 19:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Behajtanak mindent a kezesen !
2013. nov. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Felesben kell fizetniük a hitelt ezután.


Ha a mostani törlesztőrészlet 100 000 forint mondjuk, akkor abból a párodnak 50 ezret kell fizetni minden hónapban.

2013. nov. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A válás nem befolyásolja a hitelt, a kölcsönszerződés érvényben marad. A bankot nem érdekli, hogy a felek közben elválnak, szétköltöznek.


Válás esetén mérlegelni kell, mire lett a hitel felvéve? Pl ha az ex szüleinek a házát újították fel a pénzből, akkor lehet kérni, hogy az értéknövekedést fizessék meg. Ha erre nem hajlandóak, akkor polgári peres úton lehet követelni, de ez nem befolyásolja a hitelszerződést, az továbbra is érvényben marad.

Ha a pénzt közösen költötték el és nem keletkezett belőle érték, akkor nincs mit követelni.


Első körben mindig az adóstól próbálják behajtani a tartozást a bankok, tehát az, hogy a szülői ház a fedezet, az adóst ez nem mentesíti a hitel visszafizetése alól. Nincs olyan szabály, hogy felesben kell fizetni a részleteket, a bank ilyet nem ismer el. Lehet kérni pl a bíróságon, hogy az adóstársat is kötelezze a részletek felének fizetésére, de ha ezt nem teszi, a banknak joga van a teljes tartozást az adóson behajtani, az adósnak viszont csak ahhoz van joga, hogy a bírósághoz forduljon a követelésével.

Sajnos egy közös hiteltől sokkal nehezebb megszabadulni, mint egy élettárstól. Néha megoldható, hogy az adóstárs egyedül maradjon a szerződésben és ő legyen a főadós, ha önállóan is hitelképes, vagy lehet hozni egy másik adóstársat, de ha ehhez a bank nem járul hozzá, vagy nincs megfelelő személy erre, akkor nincs mit tenni, továbbra is megmarad a közös hitel.

2013. nov. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!