Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudja a bank árverezésn...

Hogyan tudja a bank árverezésnél ennyire alulértékelve licitre bocsátani a lakásomat? Nem lehetne megtámadni az értékbecslést egy igazságügyi szakértő értékbecslésével? A szerződésem szerint a likvidérték 90%-a a kikiáltási ár.

Figyelt kérdés
Az egyik értékbecslőt a bank jelöli ki, a másikat meg én választhatom ki az ő listájából. A bank listája meg nyilván banki alvállalkozókból áll össze, akik azt csinálják, amit a bank mond nekik. A két ár számtani közepe a likvid érték.
2009. nov. 14. 01:12
 1/7 A kérdező kommentje:
a jelzálogszerződésemben az van, hogy szerződésszegés esetén a bank a) árverezhet b) értékesíthet. Ez utóbbi mit jelent? Hogy árverezés nélkül eladhatja? Kinek? Akár ő is megveheti? Ez olyan, mintha vételi opciója (elővásárlási/vételi joga) lenne? Sajnos szerződés szerint egy csomó esetben felmondhatja a szerződést, pl. ha megváltozik az adós anyagi/jövedelmi helyzete, vagy ha nem értesíti az adós a személyes adatainak változásáról, stb.
2009. nov. 14. 02:11
 2/7 A kérdező kommentje:
Sehol nem hallok és találok árverésekről hirdetményt, sőt azt a belső infót hallottam, hogy dacára a rengeteg hitelbedőlésnek (11000/hó), a lakásokat a banki érdekcsoportok, belső emberek nyúlják le bagóért. Ezt hogy tudják kivitelezni?
2009. nov. 14. 02:18
 3/7 anonim ***** válasza:

Voltál már ilyen árverésen?!...

Én egyszer véletlenül bejutottam az egyikre : esélyem sem volt megszólalni, a résztvevők egy összeszokott "banda", senkit nem hagynak a "húsosfazék" közelébe jutni!... Ez egy óriási nagy maffia, rengeteg pénz van a lakások elárverezésében...


Szűk körben tudnak az árverezésről, az összeszokott banda nem hagy senkit licitálni, fillérekért megszereznek értékes lakásokat, házakat, amiket aztán sokszoros haszonnal lehet eladni.


Az Adósnak semmi esélye, hogy értékén adják el a lakását/házát!!!


Egyféleképpen tudsz csak védekezni : ne vegyél fel hitelt vagy ha mégis muszáj, akkor nagyon vigyázz, nehogy elmaradj a törlesztésekkel...


===============


Én a helyedben még egyet megpróbálnék : adj fel egy csomó hirdetést és csődíts az árverésre sok-sok embert, akik lakást vennének olcsón!!!... Ha ezek felvernék az árat (ami ugye indulásnál röhejesen kevés és megéri rálicitálni), akkor esélyed lehetne, hogy a lakásod a piaci érték közelében keljen el! :D

Egy rakás ember ellen az "összeszokott banda" is tehetetlen lenne...

Ragassz ki a lakás/ház környékén egy csomó hirdetést, a környező boltok előtt, buszmegállóban, neten, ingyenes hirdető újságokban, stb.

2009. nov. 14. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

www.haszon.hu/jogtanacs.html

itt tedd fel a kerdesedet,valaszolnak.

2009. nov. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A www.haszon.hu/jogtanacs.html címen semmit sem találtam.


Vajon a PSZÁF-et nem lehet bevonni? Kicsit furcsa, hogy ugyanarra az ingatlanra a hitel folyósításánál teljesen más likvidértéket becsülnek, mint árverezésnél. Vagyis nem furcsa, hanem nyilvánvaló a csalás.

2009. nov. 15. 01:31
 6/7 anonim válasza:

[link]


Remelem igy sikerul!

2009. nov. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi, béna voltam


Szerinted a PSZÁF nem jó megoldás?

2009. nov. 16. 00:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!