T-Mobilos tartozás miatt keres a végrehajtó amiről nem is tudtam. Hogy lehet lerázni amíg valami hitelt intézek?
Használd ki a jog adta lehetőségeid.
Ha nem is tudtál a követelésről, akkor valószínűleg egy éven belül nem történt végrehajtási cselekmény.
Közöld a végrehajtóval, hogy véleményed szerint elévült a távközlési szerződésből eredő követelés, így állami kényszerrel nem végrehajtható. Erre a végrehajtó "megáll", viszont neked a végrehajtási kifogást az elévülésre hivatkozva a végrehajtást elrendelő bíróságra be kell nyújtanod. Az elévülési idő egy év, ha van folytonosan ilyen idő a múltban, akkor az elévülés beállt. Az elévülést végrehajtható okirat (fizetési meghagyás) esetén csak végrehajtási cselekmény szakítja meg, egyszerű értesítés, felszólítás nem. Az elévülés beálltát a bíróság hivatalból nem vizsgálja, ezért kell kérni.
Általában a T-Mobile hagyja elévülni a követeléseit... Csak sokan nem tudnak erről.
Ez talán olcsóbb és jobb, mint egy hitelt intézni... Ha a követelés elévült, akkor a T-Mobile felé a követelés kényszeríthetősége megszűnt, a végrehajtást megszüntetik, a fizetési meghagyást érvénytelenítik.
Ha kérdésed van, keress meg, segítek. Nem egy ilyet csináltam már.
Még ami nagyon fontos. Írásban ne ismerd el ÚJRA a követelést, mert a tartozáselismerés a követelést ÚJRAINDÍTJA (hiszen az egy új okirat), ráadásul annak az elévülési ideje öt év. Tehát telefonon lehet beszélgetni, érdeklődni.
Ami fontos lenne: A végrehajtási lap kiállítását alátámasztó okirat (fizetési meghagyás) jogerősítésének dátuma valamint a végrehajtási lap kiállításának dátuma. Emellett az alapkövetelés létrejöttének időpontja is számít. Ha ezeket elmondod, akkor már szinte biztosra megállapítható az, hogy elévült követelésről van-e szó.
Szia !
Végrehajtó vagyok, egy kicsit hozzáfűznék az előttem szólóhoz. A távközlési törvény azt hiszem tavaly, vagy idén változott, és tényleg van egy bizonyos 1 év, ami azt jelenti, hogy az utolsó felszólítás és a fizetési meghagyás között, ha eltelt egy év, akkor elévült. Ezek után természetesen 5 év az elévülés.
Az elévülést minden egyes számodra küldött ajánlott levél (felszólítás) és végrehajtási cselekmény megszakítja, és az 5 év újraindul.
Azt se felejtsd el, hogy a T-Mobillal kötött szerződésből eredően bejelentési kötelezettséged van pld lakcímváltozás miatt is !!! Amennyiben a T-Mobil vagy a bíróság levele nem kereste minősítéssel jön vissza, akkor az átvettnek minősül és jogerős. egyébként mindenki azt játszaná, hogy nem veszi át. Régen ezt a postás megoldotta úgy hogy címzett ismeretlennel visszaküldte, de elég sokan megütötték emiatt a bokájukat, úgyhogy nem nagyon vállalják már be.
Már a végrehajtó is adhat részletfizetést max 6 hónapra, de a T-Mobil ennél hosszabb időt is adhat, ezt írásban kell megkapnod és a végrehajtónak bemutatni.
Egyébként, én is meg a legtöbb ember KIFIZETI a számláját, neked miért ne kéne?
Szia !
A telefontársaságok is összefogtak, és egy hesonló listát készítettek, mint a BAR-lista, a rossz előfizetőkről.
De ezt nem mindig veszik figyelembe, szerintem akkor, ha nem oly nagy a tartozás.
A telefontársaságoknak a legfontosabb minél több előfizetője legyen, minél több pénz folyjon be a kasszába, minél nagyobb terepjáróval járjanak a főnökök.
Ha a hűségnyilatkozatot aláírod és nem teljesíted, csak a hozzáadott telefon árát és a be nem fizetett számlát követelik rajtad. Ne írjatok alá hűségnyilatkozatot, én is vettem egy telefont 20.000 Ft-ért, nem a legújabb telefon dönti el a férfiasságom :))
Kérlek adjatok tanácsot, hogy mit tegyek! A probléma nem egyszerű:
a barátom Telenor előfizetése az én nevemen van, mert ingyen akartunk beszélni, de szeretném az övére átíratni, mert nem fizeti a számláit, és ha én nem fizetem ki helyette, az én számomat is kikapcsolják, mert mindkettő az én nevemen van.
Bementünk a Telenorba, ahol kiderült, hogy azért nem írathatom át a számot az ő nevére, mert T-mobile tiltólistán van. Ez úgy keletkezett, hogy egy éve megkérte egy haverja, hogy had vegyen a nevére egy telefont. Azt mondta a srác, hogy majd ő fizeti a részleteket, a csekkeket is a saját címére kérte.
Én persze az egészről semmit nem tudtam, aztán most kiderült, hogy a részleteket már nem fizette ki, így a barátom nevére közel 300ezres tartozást csinált, amit nem is tud most egy összegben kifizetni.
Mit lehet ebben az esetben tenni?
A srác elismeri, hogy a tartozást ő csinálta, a mobiltelefont ő használta. Kész bemenni, hogy átvállalja a teljes tartozást, és átírassa a nevére a telefont, és ő kerüljön tiltólistára, hogy a barátomat levegyék róla.
Egy dolgot nem tud (vagy akar) megcsinálni, hogy lerakja a pénzt, hogy kifizethessük a tartozást.
Van megoldás ebben a helyzetben? Vagy a végtelenségig az én nevemen kell hogy maradjon a barátom előfizetése és nekem kell fizetnem?! (Még egy év hűségnyilatkozat is van rajta..)
Előre is köszönöm a tanácsotokat!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!