Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol tudnék zimbabwei dollárt...

Hol tudnék zimbabwei dollárt szerezni? Az már régiségnek számít?

Figyelt kérdés

2013. okt. 9. 09:06
 1/4 polarbeer ***** válasza:

A vaterán a pénzek közt tudsz nézelődni:

[link]


A régiség fogalma mindenkinek mást jelent. A magyar bélyeggyűjtőknek 1960 előtti bélyegek számítanak régiségnek. A magyar képeslapgyűjtőknek az 1945 előtti képeslapok számítanak régiségnek. Pénzgyűjtők közt nem nagyon hallok ilyet, de az biztos, hogy valami miatt valamelyik évtől visszafelé értékesebbek a pénzek is. A kivont érmék, és papírpénzek szerintem már régiségnek számítanak, persze ettől még komolyabb értéket nem mindig képviselnek. Pl. kivonták a régi papír 200 Ft-ost, de mégis nagyon sok maradt még meg kézen-közön, ráadásul a kereslet is kicsi (ki vásárol pénzért 3 éve kivont papírpénzt?!), és a vásárlóértéke sem volt nagy sosem - ezekre az okokra vezethető vissza, hogy egy kivont papír 200-as jelenlegi értéke stabil 200 Ft. :)


Tehát zimbabwei dollárt tudsz szerezni, de hogy az régiségnek számít-e, az teljesen relatív.


Üdv.:

polarbeer

2013. okt. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
FB-n rákeresel,ki tartózkodik ott a magyarok közül és megkéred hogy vegyen neked, majd hozza haza. Potom pénzért árulják az utcán, reptéren, piacon. Én is hoztam egy 10 millió dollárost, viszonylag drágán adták (2 USD). Nem régi, 2008-as.
2014. máj. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
mi az az FB?
2014. máj. 3. 08:41
 4/4 anonim válasza:
OMG, Facebook...
2014. jún. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!