Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi lesz a diákhitelem 2...

Mennyi lesz a diákhitelem 2 év múlva, ha munkanélküli maradok?

Figyelt kérdés

A diákhitel törlesztőrészlete 2 év után igazodik a keresethez. De mi van akkor ha két évig nem találok munkát és egyáltalán nincs bevételem?

4-5 hónapja keresek munkát, de már könnyen el tudom képzelni, hogy akár évekig sem lesz, sajnos. :/



2013. okt. 6. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Te tudod mennyit vettél fel és milyen kamatra!


Nem értem mi értelme volt diákhitelt felvenned, ha még kamatot sem tudsz számolni...

Mit végeztél?

2013. okt. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tudok kamatot számolni, nem is ez volt a kérdés, talán félreérthető volt.

Jelenleg a minimálbér 8%-a a havi kötelező törlesztő, de 2 év múlva igazodik a fizetéshez és annak a 8%-a lesz. De ha nincs fizetésem abban az esetben változatlanul a minimálbér számít? Elolvastam a teljes üzletszabályzatot, de erre vontakozó rész nincs.

A kérdés szempontjából mindegy mit végeztem.

2013. okt. 6. 21:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Minimumot mindenképp fizetned kell, de egyébként ha egy évig nem találsz munkát akkor jelentkezel közmunkára és utána kapsz valamennyi segélyt és abból tudod fizetni.
2013. okt. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Félreérthetően tetted fel a kérdést, amikor elolvastam, nekem is az ugrott be elsőre, hogy mennyi lesz a diákhitelem TŐKETARTOZÁSA 2 év múlva és nem az, hogy mennyi a kötelező törlesztő.

Egyébként az a véleményem, hogy aki csak a kötelező minimumokat fizetgeti részletként, az igencsak csalódni fog, mert sok esetben ezzel folyamatosan nő a tőketartozása, tehát törekedj arra, hogy ne csak annyi részletet vállalj, amit előírtak, hanem jóval többet.

Az éves értesítőben ott van, mennyi a jelenlegi tőketartozásod. Ha ennek kiszámolod a 7,5%-át - ez jelenleg az éves kamat, ami minden évben rájön a tőkére - akkor ki tudod számolni, hogy mennyi havi részletet kell ahhoz fizetned, hogy elkezdjen fogyni a tőke is.


Megtévesztő a konstrukcióban a "kötelező minimum", az csak arra való, hogy a kölcsönszerződés nem kerüljön felmondásra, aki legalább annyit vállal, de aki belátható időn belül meg is szeretne szabadulni a hiteltől, az ennél sokkal többet vállaljon.

2013. okt. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, tudom hogy a kötelező törlesztőrészlet, ami most igencsak jelképes, arra jó, hogy a bank békén hagy. De így valóban nem fogy, sőt növekszik havi pár ezerrel.

De mivel ingyenes az előtörlesztés, így annyit utalhatnék majd amennyit csak akarok. Már csak munka legyen, aztán bánom is én fizetem örömmel, mert jó dolgokra költöttem el, nem fájna visszafizetni.

2013. okt. 7. 09:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha minden évben nő a tőketartozás, az azért nem szerencsés, mert a ki nem fizetett kamatokat minden évben tőkésítik, így évről évre egyre több lesz a kamata fizetendő összeg is.
2013. okt. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A törlesztő részlet a keresethez igazodik. De ezekkel tisztában vagyok. Mindenképp élni fogok a korlátlan számban ingyenes előtörlesztéssel, ami közvetlenül a tőketartozást csökkenti.

Csupán arra vonatkozó passzust nem találtam, hogy mi van akkor ha valaki két évig nem dolgozik, nincs bevétele, akkor mihez igazodik a törlesztőrészlet 8%-a, milyen összeghez, továbbra is a minimálbérhez, mint ahogy most is?

2013. okt. 7. 18:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!