Deviza autóhitel. Mik a tapasztalatok? Lehet egyezkedni a bankokkal?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Tapasztalatokra lennék kiváncsi, ki milyen eredménnyel tudott alkudni bankjával deviza gépjárműhitele miatt?

Nekem egy 10 éves hitelem van, 5éve fizetem tisztességesen, nincs elmaradásom. Ki akarok menni külföldre dolgozni, és le szeretném zárni a hitelem. 3milliót vettem fel, még ugyanennyivel tartozom pontosan. Az autó értéke ~1.5millió ft, ha most eladnám ennyiért szerintetek belemenne a bank, hogy ezzel felejtsük el egymást? Tényleg csak tapasztalatokra vagyok kíváncsi, és nem agymosásra, ismerem az addig nyújtozkodós sztorit, és az "az én adópénzemből ne" figurákat. Kérem az ilyen hsz-eket hanyagoljuk pls.



2013. okt. 2. 10:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Felébe biztos, nem fog belemenni. Tavalán 2,5 millióba belemegy.
2013. okt. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
felébe nem megy bele szerintem sem. 2,5-2,8 közötti összegbe talán belemegy! de mivel a bank nem jótékonysági intézmény, ezért nagy eséllyel ragaszkodni fog a 3 misihez.
2013. okt. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Flector 67 ***** válasza:
Ebben az esetben ne ügyintézővel akarj beszélni, mert ő tuti nem fog belemenni. Talán fiókigazgató már dönthet ilyenekről önállóan.
2013. okt. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Esetleg ha "rájuk ijesztenék" hogy ha nem mennének bele, elhagyom az országot (márpedig elhagyom), és behajthatatlan lesz a követelés? Vagy inkább ne fenyegetőleg lépjek fel? Rengeteg autó hever eladatlanul lefoglalva, a banknak csak áll benne a pénze, és azért gondoltam, hogy esetleg...talán... tudnék velük egyezkedni. Olvastam olyan hireket, hogy lakáshitelnél (gondolom nem frekventált helyen volt az ingatlan) a bank felajánlotta, hogy elengedi a hitele 80%-át ha kifizeti a fenmaradó 20%-ot és még segít is eladni az ingatlant. Axa banknál is volt olyan konstrukció, ahol ha a devizahiteles egyösszegben befizeti a hitele x%-át (a pontos adatra nem emlékszem) akkor a többitől eltekintenek.

Végülis ha azt vesszük én csak annyit kérek, hogy az elkövetkező 5 éves futamidőre felszámított kamatot engedjék el. Mivel 3 milliót kifizettem, most járok a közepénél, 3 milliót vettem fel, plusz adok kp-ba nekik 1.5 milliót, gyakorlatilag az 5éves futamidőre vetített kamatokat kifizetem/kifizettem nekik így is. Vagy rossz az elképzelésem? :)

2013. okt. 2. 11:22
 5/10 anonim ***** válasza:

tudtommal EU-s országban utol lehet érni az adóst.


fenyegetőzni, trükközni lehet, de ne azzal indíts azonnal.

2013. okt. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Flector 67 ***** válasza:

Tévedésben vagy. Te nem pluszban adsz nekik 1,5 milliót. Te még többel is tartozol.

Fenyegetőzni nem éri meg, úgyis utolérnek.

Véleményem szerint fiókigazgatóval kellene beszélned erről, mert egy ügyintéző magától nem fog rábólintani.

2013. okt. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ha bemegyek a bankba, és mondom hogy a fiókigazgatóval szeretnék beszélni, fogadnak így? A plusz 1.5milliót úgy gondoltam, hogy az eddig befizetett 3millióra fizetek 1.5 milliót. Értem, hogy több a tartozásom, csak a futamidő így a felére módosul(na). A plusz 1.5 milliót így gondoltam. Mivel az autót nem tudom kivinni, (ha kint bejelentkezek alapból magyar rendszámmal nem közlekedhetek, meg amíg az autó hiteles nem vihetem ki) azért hogy a garázsban álljon 5 évig ismerősömnél,küldjem haza a törlesztőt feleslegesen nem sok értelmét látom. Valahogy ki kellene belőle szállnom...Jár az agyam mi lenne a jó megoldás..
2013. okt. 2. 11:46
 8/10 anonim ***** válasza:

a banknak nem az a jó ha módosul a futamidő kevesebbre, neki pont az a jó ha sokáig tart, mert akkor többet kell fizetned, erre szerződtél.


Amúgy azért fognak magasról tojni rád, mert ennyi erővel bárki bemehet fenyegetőzni, hogy vagy kifizethet 50%-ot azonnal vagy lelép örökre külföldre. Messziről jött ember azt mond amit akar, tudod.

2013. okt. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Flector 67 ***** válasza:

Ha így áll a dolog, én a helyedben eladnám az autót és külföldről törleszteném tovább. Sajnos nem hiszem, hogy lenne más megoldás.

Azonban megér egy próbát, hogy bemenj, és megkérdezd a fiókvezetőt. Legfeljebb elhajtanak. Mit veszíthetsz?

2013. okt. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

kamumail:

Ha 20007-et írnánk biztos, hogy tojnának a fejemre mint ahogy állítod. De mivel a bankoknak elég magas az npl mutatójuk, főleg azoknál a hiteleknél ahol a hitel-fedezet arány több mint 100%, így ezektől a hitelektől a bankok is szabadulnának.


Flector 67.

Igen ez lenne egy megoldás, ha a bank engedné hogy eladjam az autót, a hitel lezárása előtt. Így viszont csak akkor tudom eladni, ha kicsengetek 3milliót.

Az sem megoldás, ha felveszek 1.5milliót, és eladom 1.5-ért, mert az új 1.5milliós kölcsönre szintén ki kéne fizetnem sacc 3milliót. Akkor meg ugyanott vagyok, csak már autóm sincs.

2013. okt. 2. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!