Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP folyószámlahitel tőketarto...

OTP folyószámlahitel tőketartozás. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Az OTP-nél van folyószámlahitelem 100.000 Ft a keret. A KHR-es kivonaton az szerepel : szerződés összege: 100.000Ft Tőketartozás: 82 920 Ft.Ez most mit jelent? Ha vissza szeretném fizetni a 100on felül még be kéne 82ezret? Nem értem, ezt nem mondták mikor sikerült rábeszélniük...
2013. szept. 30. 18:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Maximum 100.000Ft lehet a tartozásod, és ebből jelenleg 82920Ft-ot használtál fel (-82.920Ft van a számládon).
2013. szept. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De az sehogy se jön ki, mert netbank szerint -99 ezernél vagyok. Ezért sem értem. A kamatokat szokták vonni kb 2-3 ezer forint ezért is lepődtem meg nagyon amikor ezt láttam. Ha ki szeretném fizetni véglegesen, hogy 0-ra jöjjek ki, akkor elég az is ha pl megjön a fizum és nem nyúlok hozzá, így 0-án vagyok és kész? Egyszerűen nem értem...Ha most szeretném kifizetni akkor csak 10000fT -ot kellene akkor?
2013. szept. 30. 18:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen aznapi a KHR kivonatban a pontos tartozás. SOkszor havonta 1x frissítik, vagy akár ritkábban is. A folyószámlahitel akkor van "nullázva", ha pozitívba mész, tehát a -99000-re jelenleg 99001Ft-ot raksz, akkor már pozitív lesz. De a bank a hitelköltséget általában utólag vonja le, így a következő hónap elején le fogja még vonni a rendelkezésre állási díjat és a kamatot.
2013. szept. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Már értem, nagy nehezen felfogtam :)Elég zavarosak ezek a dolgok és hiába mondanak minden félét a bankokban nem túl érthető....
2013. szept. 30. 20:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!