Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 1,5 milliós autómat elvitte a...

1,5 milliós autómat elvitte a bank, fél milliós kezelési költséget számolt fel. Ez legális a részükről? (MKB euroleasing)

Figyelt kérdés
1,5 milliós autómat elvitte a bank, és jött egy behajtólevél 571100 forintról, holott én már csak 400 körül tartoztam... Az autót eladták 450000ért, tehát körülbelül 500.000 forint kezelési meg mindenféle költséget felszámoltak. Az érdekelne hogy ezt a törvény engedi, hogy egy bank így lehúzza az embert? HOzzáteszem 1 hete próbálok részletfizetést kérni, nem veszik fel vagy csak ígérgetnek hogy visszahívnak 24 órán belül, de persze lesza*nak...
2009. okt. 30. 08:37
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Ez mondjuk kapásból egy szerződésmódosítás, de a hiteled felmondásának részletei valószinűleg a szerződésetek apróbetűs részében le vannak írva.

Az MKB nevében benne van a BANK szó, de nincs benne a szeretetszolgálat, a segélyszervezet és a jótékonysági alapítvány sem. A nyereség a céljuk...

2009. okt. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nem te vagy az egyetlen.

Én azt sem tudom, hogy mennyi a fennmaradó hitelem, azt sem tudom, hogy mennyi a svájci alapkamat amivel számolnak. Én az unicreditnél vagyok.

Ha benne van a szerződésedben, akkor nem tudsz mit tenni, sajnos ez van....

Engem is érdekelne, hogy hol lehetne panaszt tenni a bank ellen. A PSZÁF egy rakás sz*r, a bankok mellett beszélnek. A BHK pedig a levelemre sem reagált.

2009. okt. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az autódat nem a Bank vitte el,hanem egy végrehajtó céget bíztak meg a hitel behajtásával.Kifizette a bank felé a tartozásodat,és most ez a cég kéri tőled a saját költségeit.Amíg nem fizeted ki őket,addig napi kamatot számolnak fel,és igen vastag a ceruzájuk.Egy ismerősömnek APER tartozása volt 70.000.- ft, a végrehajtó követelése 50.000.- Ft,pedig csak a fizetését tiltották le.
2009. okt. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
Sajnos ez legális, ezt mondják az okosok. Persze ettől még lehet etikátlan, erkölcstelen, igazságtalan, bármi, de ez nem segít rajtad. Össze kellene fognotok és botrányt csapni.
2009. okt. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szia!Ez egy szemét bank.Én pert nyertem velük szemben.Elvitték az autómat,és fél milliót akartak rámsózni,abból 300000 javítási költséget.Az autócity-vel volt szerződésük,nem tudtak bizonyítani.De sajnos irtó magas kamatokat számoltak,azt ki kellett fizetnem.
2009. okt. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

De kivel lehet összefogni?

Ma néztem meg (felvételről) a Házon kívül adását...

Hát mit ne mondjak semmi értelme nem volt ennek a törvénynek, mert a bankok akkor is azt csinálnak amit akarnak. A törvény nem szabott nekik határidőket, és hagyott nekik emelési lehetőséget. Elég, ha megmagyarázzák, hogy mi okból emelik a törlesztőt és kész. Az én törlesztőmet azért emelte ismét a bank, mert az autóm értéke növekedett!!! Ekkora baromságot, mindenki tudja, hogy egy autó értéke csak csökkenhet! Kivéve az oldtimereknek, de itt nem ezekről van szó.

2009. okt. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!