Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Levettek pénzt, mit tegyek?!

Levettek pénzt, mit tegyek?!

Figyelt kérdés

Több, mint fél éve fent vagyok egy internetes játékon. Anno kértem EGYSZER fizetős szolgáltatásokat, de azóta már ráuntam a játékra és már ki is írtam, hogy törlöm magam (napokon belül tervezem is, de még az "ismerőseim" miatt maradok, hogy elkérjem az elérhetőségüket).

Ma teljesen véletlen ránéztem az otp-s számlámra és láttam, hogy most hétfőn (12-én) a weboldal címére utalás történt 2700 forint értékben. Ez pedig elég érdekes, hisz én már hónapok óta nem igénylek fizetős szolgáltatást... Mit tehetnék? Félek, hogy akkor is ilyet fog csinálni, mikor már töröltem magam.

Le lehet valahogy tiltani azt az oldalt, hogy ne utalhasson magának át?



2013. aug. 16. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

gondolom kartya adataidat kozvetelnul adtad meg a szolgaltatas uzemeltetojenek. Elso lepesben vedd fel a kapcsoaltot az uzemeltetovel es jelezd a problemadat. Altalaban vissza utaljak.


Hasonlo fizetesekhez igenyelj internet kartyat a bankodnal.

2013. aug. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem adtam meg nekik semmilyen adatot :S

Kétszer utaltam nekik, ha jól emlékszem, de ennyi.

2013. aug. 16. 22:41
 3/8 anonim ***** válasza:
ha banki atutalas volt, azt csak te kezdemenyezhetted.
2013. aug. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kizárt. Az, hogy te egyszer utaltál egy cégnek semmilyen formában nem teszi nekik lehetővé, hogy hozzáférjenek a számládhoz ilyen módon.
2013. aug. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
5%

"ha banki atutalas volt, azt csak te kezdemenyezhetted."


"Kizárt. Az, hogy te egyszer utaltál egy cégnek semmilyen formában nem teszi nekik lehetővé, hogy hozzáférjenek a számládhoz ilyen módon."


Mind kettő téves! Banki átutalást bármely szolgáltató kezdeményezhet a számládról, ha már 1er használtad a számlát náluk.

Amint kiadtad 1 cégnek az adataidat, már csak rajtuk múlik ezzel mit kezdenek, ha gátlástalanul tolják leterhelnek akár max. limitedre is. Üzleti etika, jó modor hogy ezt nem teszik!


Konkrét példával élve, vásárolsz 1 adott helyen nevezzük "A"-nak paypal-on keresztül, itt 1er már megadtad a kártya adataidat. Nos "A" úgy dönt leszámláz neked valamit pl. tajvani utazást, amit te nem kértél, elküldik a fizetési kérelmet a paypal-nak, náluk megvannak az adataid, így elküldik a kérelmet a bankodnak, ha van rá fedezeted automatikusan levonják az összeget!

Itt 3 lehetőséged van:

a) nem érkezik meg a repülőjegyed, ez esetben meghiúsult vásárlásról van szó, a bank visszafizeti a pénzedet, ők buktak!

b) 48 órán belül!!! jelzed a banknak, te nem vettél semmit, jogtalan a levonás, szintén visszakapod a pénzed

c) megszívtad mivel nem törölted a kártya adataidat paypal-ról és a nem létező rendelést nem jelzed a banknak


Amennyiben a leszámlázóval akarsz levelezgetni, biztos lekésel az időkorlátról! Sokkal 1erübb, gyorsabb, hatásosabb a banknak írni!


(1 er én is beszoptam és blizard leszámlázott nekem 18 000-ért 1 játékot, amit nem kértem, mivel az accountomhoz csatolta a játék kulcsot, így teljesített a nem létező rendelés, valamint mivel nem értesültem a vásárlásról, ezért kicsúsztam a 48 órás határidőből is. Ezért fontos legyen SMS értesítés a kártyahasználatról, amire én is sajnáltam a havi 286Ft-ot, most nem tudom éppen mennyi)

2013. aug. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

# 5


Ez úgy baromság ahogy van! Ilyen még véletlenül sincs.


Paypalon sem (nem értem amúgy hogy kevered a PP-t a banki átutaláshoz), de banki átutalásnál meg pláne nincs!!!!!


Szóval ne terjessz alaptalan baromságokat kérlek.

2013. aug. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

#5

Ahogy te is írtad, a paypalen megadta a kártyája adatait. Tehát ne mondd, hogy a kártya adatok megadása nélkül is lehet számláról vonni, mert te magad mondtad, hogy a kártya jelen van a történetben.


Ha a paypalhez nem lenne hozzá rendelve a kártya soha nem tudták volna ezt megtenni.


Nem is értem azokat akik hozzá merik rendelni valamihez a kártyájuk adatait és nem internetkártyával fizetnek neten.

2013. aug. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%

# 7/


Természetesen a PP sem csinál ilyet. Az 5-ös valahol vagy egy álomvilágban él vagy nem értette meg kristály tisztán, hogy mi történt vele.

2013. aug. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!